.

.

FINGERINSPIRE 8 Компјутери Слоевит Цутот на Црешни Stencils Цртање Сликарство Шаблони Поставува Пластична Цутот на Црешни Сликарство Stencils Сончоглед Шаблон се Поставува за С?

FINGERINSPIRE 8 Компјутери Слоевит Цутот на Црешни Stencils Цртање Сликарство Шаблони Поставува Пластична Цутот

DEN 258.96
Износ

【Цутот на Црешни Матрицата】 Пластични матрицата се состои од 8 компјутери цутот на црешни модели, кои додадете изненадувања и среќни во вашиот живот.Големина е околу 8.3x11.7inch/29.7x21cm. 【Слоевит Дизајн】 Секој од нашите слоевит цутот на црешни сликарство templates има различен модел.Може да се користи сам или stack заедно по волја да се создаде уникатни дела. 【Безбедност Материјал】 Нашите DIY занает stencils се изработени од еко-пријателски МИЛЕНИЧЕ, издржлив и лесен, перат и еднократно.И усвојување на ласерски сече, кои ќе обезбедат рабовите повеќе мазна, безбедно за деца и вашето семејство. 【Лесен За Употреба】 Прво, поправи stencils на местото каде што треба да се наслика, а потоа користете четки или друга боја на пен да се подготви потребната шема, конечно се отстрани дефиниција.Убава дело е завршено. 【Широка Примена】 Не само stencils за ѕидови, ги користат овие обновливи stencils за сликарство на дрво, платно, мебел, подови или повеќе.Тие дури и може да направи голема уметност парчиња. -Да се создаде свој уникатен сликарство со нашата љубов stencils. -Убави и креативни шупливи дизајн и само се користи тенка пенкало за лесно нацртајте ги контурите. -Лесно да се направи вашиот сопствен знаци со овие трајни и обновливи stencils.Карактеристики : Материјал : Пластични Употреба : Сликарство Stencils Шема : Цутот на Црешни Моделот Големина : За 8.27 инчен/210mm широк, 11.69 инчен/297mm долго, 6 листови/set.

R

Им се допаѓа и на купувачите