.

.

HECLOUD Батерија 4800 Lumens Светла Светилка со XHP50 Чип,USB Наплаќа,Водоотпорен, Zoomable,5-Режими,Моќ Екранот,Компактен LED Светилка за Пешачење Лов Логорување на Отворено Спорт Д?

HECLOUD Батерија 4800 Lumens Светла Светилка со XHP50 Чип,USB Наплаќа,Водоотпорен, Zoomable,5-Режими,Моќ Екранот,Компактен

DEN 455.76
Износ

НАДГРАДИ МОНИСТРА : Ова е нова генерација на xhp50.2 чип, кој е помоќен и стабилна од xhp50 чип и може да обезбеди повисока осветленост и одлична светлина.Услугата живот е повеќе од 65,000 часа, а максималната текст е 4800lumens.КОМПАКТЕН, кога силата е слаба, копчето е црвено; кога светлото е целосно наполнета, копчето е зелена; тоа е многу едноставен и практичен.ВОДООТПОРЕН & ТРАЈНИ : IP65-номинална водоотпорен светло овозможува лесен за употреба во разни екстремни weathers.Своите трајни алуминиумско тело и шок-отпор издржи грубото ракување.Сијалицата : XHP50.2 Чип.LED Светилка животниот век : 65,000 Часа.Опсег : 200 до 500 метри.IPX65 Водоотпорен Оценка.Телескопски Зум.Време На Полнење : 4 Часа (Приближно).Заштита од над-бесплатно, над-празнење.Направени од издржлив авиони-одделение алуминиум.Премиум тип ⅲ хард-елоксирани анти-абразивни заврши.Големина на : 6.14*4*1.57 (ВО).Тежина : 7.13 (ОЗ).Со високи перформанси 2000m Ah recharger батеријата овозможува до околу 4 часови на осветлување во Нискиот Режим (Приближно).Без мемориска ефект : Не треба да се стави сите останатите електрична енергија, може да се полни и објавен во секое време, лесен за употреба.Напон : 3.7 v (Околу 4.15 v целосна полначот).Големина : 18 * 65mm.Висок / Среден/ Низок / Strobe / СОС.Се повлече на дното на светилката.Отстранување на дното на батеријата и изолатор.Вметнете ја батеријата.Завртка во главата.Ве молиме проверете и отстрани изолатор на батерија пред користење.Станува жешко е нормално бидејќи на супер висока лумен излез.Изберете ниско режим или употребете влажна крпа за да се излади надолу.Позитивната насока на батеријата е иста како и на главата на светилката, и негативниот пол на акумулаторот е иста како и опашката на светло.Телото на светилката е водоотпорен, но USB порта не е водоотпорен.XHP50.2 супер светло тактички светло се состои од навистина ултра-висок lumens LED извор на светлина монтирани во алуминиум рефлектор, дебел транспарентен леќа за да се заштити изворот на светлина и рефлектор.Цврст и преносни тактички светло служи како searchlight која излез неверојатна долга низа насочување на зрак во разни екстремни средина.Сега тоа е широко се користат во кампување, планинарење, лов, риболов, итн, outdoor спортови.Тоа е, исто така, е од суштинско значење за опстанок алатки за автомобили поправка или кога струја дома, итн неочекуваните ситуација.Со еден збор, тоа е секој ден се носат tools.Супер светло, Голема површина lighting Remote детали search Camping Dog walking Car итни lights Field осветлување.Сијалицата : XHP50.2 Chip LED Светилка животниот век : 65,000 Hours Range : 200 до 500 meters IPX65 Водоотпорен Rating Telescopic Zoom Power Извор : 1*Батерија 18650 (Вклучен) или 1*26650 Батерија (Не се Вклучени)Време на Полнење : 4 Часа (Приближно)Заштита од над-бесплатно, над-празнење.Направени од издржлив авиони-одделение aluminum Premium тип ⅲ хард-елоксирани анти-абразивни finish Size : 6.14*4*1.57 (ВО)Тежина : 7.13 (ОЗ).Со високи перформанси 2000m Ah recharger батеријата овозможува до околу 4 часови на осветлување во Нискиот Режим (Приближно).Без мемориска ефект : Не треба да се стави сите останатите електрична енергија, може да се полни и објавен во секое време, лесен за употреба.Напон : 3.7 v (Околу 4.15 v целосна полнач)Големина : 18 * 65mm.

R

Им се допаѓа и на купувачите