.

.

ZJchao Следење на Светлина Кутија, НИ Plug 100‑240V Акрилик Светлина Табела Светлината Прилагодливи за Следење за Копирање на Слика

ZJchao Следење на Светлина Кутија, НИ Plug 100‑240V Акрилик Светлина Табела Светлината Прилагодливи за Следење

DEN 1466.16
Износ

Обезбеди USB кабелот и адаптерот (адаптер е НИ Plug широк напон 100-240 V).Напојува преку USB кабел, тоа е погодно да се поврзете на кој било USB порт, како на пример компјутер или дури и мобилен напојување.Фирма сензор on-off дизајн, можете да го вклучите, свртете го исклучите и контрола на осветленоста со само една светлина на допир.Ултра‑светли LED светла даваат совршено униформа осветлување изглед.Дебелината на овој следење на светлина кутија е само 6mm, кој е лесно да се носат.Многу поголеми од А4, тоа е многу погоден за поголеми ликовна уметност проекти.Светлината е прилагодлив, осветлувањето може да се прилагоди, и осветлувањето може да биде лесно променет со притискање и држење на копче за префрлање.Идеален за шаблони, 2 D анимација, calligraphy, втиснување, scrapbooking, тетоважа трансфер, скицирање и сликарство, шиење проекти, обоено стакло, quilting, итн.Функција : 1. Обезбеди USB кабелот и адаптерот (адаптер е НИ Plug широк напон 100-240 V).Напојува преку USB кабел, тоа е погодно да се поврзете на кој било USB порт, како на пример компјутер или дури и мобилен напојување.2. Фирма сензор on-off дизајн, можете да го вклучите, свртете го исклучите и контрола на осветленоста со само една светлина на допир.Ултра‑светли LED светла даваат совршено униформа осветлување изглед.3. Светлината е прилагодлив, осветлувањето може да се прилагоди, и осветлувањето може да биде лесно променет со притискање и држење на копче за префрлање.4. Идеален за шаблони, 2 D анимација, calligraphy, втиснување, scrapbooking, тетоважа трансфер, скицирање и сликарство, шиење проекти, обоено стакло, quilting, итн.5. Дебелината на овој следење на светлина кутија е само 6mm, кој е лесно да се носат.Многу поголеми од А4, тоа е многу погоден за поголеми ликовна уметност проекти.Како да го Користите : 1. Вметнете еден крај од USB-во копија станица, а другиот крај во КОМПЈУТЕР или адаптер, притиснете го вклучите копија станица за да се вклучи.2. Потоа земете еден цртеж кои биле подготвени и го стави на копирање на табелата.3. Потоа земете еден дел од цртеж хартија која треба да се копираат и да се покрие на оригиналниот цртеж на хартија.4. Вклучете го светлина на копирање маса повторно, и може да се види на графика во цртежи belo.

R

Им се допаѓа и на купувачите