.

.

Samsung Галакси A9 2018 128GB 6GB RAM меморија 6.3 Екранот 4G LTE Dual SIM GSM Отклучен - Лимонада Сина

Samsung Галакси A9 2018 128GB 6GB RAM меморија 6.3 Екранот 4G LTE Dual SIM GSM Отклучен - Лимонада Сина

DEN 5760.00
Износ

6.3-инчен Full HD+ (2280 x 1080 пиксели) Super AMOLED Бесконечност Екранот, 128 GB ROM, 6 GB RAM меморија, Qualcomm Snapdragon 660 процесор, Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260). 3800m Ah батеријата, Брзо Полнење, Андроид 8.0 Орео, Заклучување Тип : Шема, PIN, Лозинка, Биометрика за Заклучување Тип : Скенер за Отпечатоци, Препознавање на Лице.Задните Quad Камера : 24 MP со f/1.7, 8 MP со f/2.4, 10 MP со f/2.4, и 5 MP со f/2.2, quad, Пред Камера : 24 MP selfie камера со f/2.0 отворот. 4 G LTE Бендови ФЛОПИ LTE Б1(2100), Б2(1900), Б3(1800), Б4(AWS), B5(850), B7(2600), Б8(900), Б12(700), B13(700), B17(700), B20(800), B26(850), B28(700), B66(AWS-3) 4 G TDD LTE B38(2600), B40(2300), B41(2500).Меѓународен модел на телефон, не мора НИ гаранција, ќе работи со Повеќето GSM SIM картички во U. S. и светот, Вклучувајќи AT&Т, Т-Мобиле, Metro PCS, Итн.НЕ ќе работат со CDMA Превозници, како што се Verizon, Спринт, Поттик. 4x забава со првиот светски 4x камера Галакси A9 ги искористат предностите на hyper-mobile начин на живот со шарени Галакси A9. Лесно снимајте прекрасни фотографии со светот е првиот quad леќи на камерата.Уживајте во голем 6.3-инчен Бесконечност Екранот и Dolby Atmos опкружувачки звук.И, благодарение на елегантни, ергономски дизајн, твоите раце да остане удобно како да останете поврзани.Направени за поголема ефикасност се Насочат на начин што multitask.Стан Пар ви овозможува истовремено отворени две апликации што често се користат заедно.Додека се Држат Прозорецот иглички важен прозорецот на горниот дел од екранот, па можете да ги пратите на видео разговор или како ќе се работи на други работи подолу.Така ќе можете да правите повеќе, побрзо се Поврзете брзо и беспрекорно на Галакси A9. Нејзините Octa-Core процесор и 6 GB RAM меморија комбинација овозможува изведба што го задржува ќе се случува со голема брзина без разлика дали сте во живо стриминг или мултитаскинг.Задржи повеќе од вашите спомени Галакси A9 е 128 GB внатрешна меморија капацитет прави сигурни дека ќе имаат простор да ги зачувате вашите прилепува — како и филмови, музика, и други важни датотеки што ви треба за рака.Плус, можете да ги прошират своите складирање до 512 GB повеќе со micro SD картичка.Моќта низ вашиот ден во Галаксијата A9 е опремен со 3,800 m Ah (типична) батерија што сили вашиот стриминг, разговори, и игри подолго, па вие не мора да се задржи окото на најблискиот кабелот.Типот-C кабел го прави лесно да се поврзете и да почне полнењето, Брзо Charnging способности значи ќе дојде на власт во флеш.Лесен начин за да го отклучите екранот На Galaxy A9 карактеристики биометриски автентикација, што значи тоа е едноставно да се отклучи вашиот телефон со само вашето лице или отпечатоци.Плус, можете да поставите некоја шема, лозинка, или PIN.Додај во вградениот Samsung Нокс и вашите важни информации се чуваат на безбедно.Меѓународен модел на телефон, не мора НИ гаранција, ќе работи со Повеќето GSM SIM картички во U. S. и светот, Вклучувајќи AT&Т, Т-Мобиле, Metro PCS, Итн.НЕ ќе работат со CDMA Превозници, како што се Verizon, Спринт, Поттик.

R

Им се допаѓа и на купувачите