.

.

DIY 5D Дијамант Сликарство Полн Плоштад Вежба Колекции за Возрасни 30x40cm Ѕвезденото Небо Кристал Кристал Извезени Слики Уметност Занает за Дома Ѕид Оркестарот Подаро?

DIY 5D Дијамант Сликарство Полн Плоштад Вежба Колекции за Возрасни 30x40cm Ѕвезденото Небо Кристал Кристал

DEN 215.76
Износ

Димензии : 30cm Должина и 40cm Ширина.Тоа е целата платно големина, вклучувајќи го и празен простор.Колет се Вклучени : 1*Висока дефиниција сликарство платно, Шарени дијаманти, 1*Точка дијамант пенкало,1*дијамант послужавник, 1*Лепак-Овие алатки гаранција дека ќе може успешно да се заврши оваа работа.Дијамант Сликарство Плоштадот Целосна Вежба Само.Заврши сликата изгледа повеќе FULL-нема празни места.DIY дијамант сликарство може да се доживее чувство на постигнување, да научат да се намали стресот, емоционална на вредноста, подобрување на самодовербата и одлучноста негува трпение, стари лица и деца се соодветни.По завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на среќните време со вашето семејство или пријатели.Тоа ќе биде подобрување на воспитно родител-дете соработка Кога ќе заврши оваа дијамант сликарство со вашето дете.Кликнете нашиот бренд име Founton на горниот дел од оваа страница за повеќе прекрасни Производи.Сите Вистински Фотографии се базираат на Независни Дизајн, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако има било какви прашања во врска со производите.Topfountonart Дијамант Сликарство Плоштадот Колекции за Деца и Возрасни, Сценографијата Полн Плоштад Вежба Колекции Кристал Слика Уметнички Занает, за Дома Ѕид Оркестарот Ѕвезденото Небо.Дијамантите се плоштад дното со 13 фацетирани делови и монистра ја покриваат целата слика и да се направи слика повеќе сјај.Димензии : 30cm Должина и 40cm Ширина, погодна за возрасни Парцела се Вклучени : 1*Висока дефиниција сликарство платно, Шарени плоштадот дијаманти, 1*Точка дијамант пенкало,1*дијамант послужавник,1*Лепак.Карактеристики : Полн Плоштад Вежба Дијамант Paintingis нов уметнички занает, дека полесно од крстот бод, и имаат уникатна убавина и моден дизајн.На DIY производството чекори се едноставни за секој, без знаење на цртеж за да ги исполни класичен уметнички дела.Нашите 5 D Дијамант Сликарство, со животната средина платно, со висока дефиниција шема, добра текстура и естетското чувство, е совршен за да ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара на различни декорација стил.Употреба метод : 1 : По отворањето на производ, треба да користат алатки според дијамант наредени во боја . 2 : кога ќе започнете, ќе треба да едноставно подигнете го исклучите мал дел од хартија, со цел да се избегне други области на леплива прашина кој може да влијае на живописни ефект по завршувањето на сликата . 3 : ставете ја дијаманти во соодветната мрежа (според сериски број). 4 : откако ќе го залепите на дијамант е за да се заврши, треба да го користите статија или книга да притиснете на дијамант, па дијамант може да биде цврста. ♥♥♥Топло Совети - немојте да се стави на платно виткање, да не ко-појава браздата. - Немојте да се стави дијаманти на место каде што децата може да се лесно пристапни, па како да избегне да биде проголтана од нив.Децата треба да се користат под заштита на возрасен. - Ако имате било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе се реши за вас веднаш.

R

Им се допаѓа и на купувачите