.

.

Boiron Galphimia Glauca 6C, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Висока Температура

Boiron Galphimia Glauca 6C, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Висока Температура

DEN 890.40
Износ

Хомеопатски лек што ја олеснува Висока Температура.Земете на Првиот Знак на Симптомите.Не-Сонливост, не се познати несакани ефекти, ниту познати интеракции на лекови.Овој лек се користи многу разредена природни супстанции за ублажување на симптомите.Овој лек доаѓа во брзо-растворање форма на пелети.Boiron е основана во 1932 година во Лион, Франција, со близнак браќа и фармацевти Жан и Анри Boiron.Како светски лидер во хомеопатски лекови, Boiron е $852 милиони јавна компанија со 3,700 вработени и дистрибуција во 59 земји.Тоа е најдобро познат за Oscillococcinum, топ-продажба на грип медицина, а неговата Arnicare линија на болка relievers.За повеќе од 80 години, Boiron е посветена на финансирање на научни истражувања и едукација на јавноста и на здравствените работници за хомеопатските лекови.Како фармацевтска компанија, Boiron задржува највисоките стандарди во производство, во согласност со U. S. Прехрамбената и Лекарската Администрација прописи, Хомеопатски Фармакопеја на сад и дрога Good Manufacturing Практики.Компанијата партнери со агенти, дистрибутери и малопродажните синџири да се направи хомеопатски лекови достапни за широк спектар на потрошувачите и на лекарите.Boiron персоналот на 120+ состои од фармацевти и лабораториски техничари, сметководство и ТОА персонал, маркетинг и односи со јавноста персонал, национално продажна сила, услугата на купувачи, и цел исполнување и превозот професионалци—многу од нив имаат импресивно долга кариера со компанијата.Нашата мисија е да го стимулира развојот на здравствената заштита преку промовирање на хомеопатијата, како милосрден, еколошки и сеопфатен пристап кон медицината.Во Boiron, веруваме дека има повеќе од еден начин да се чувствуваат подобро.Од 1932 година, на Boiron семејство е посветена на обезбедување на квалитет на лекови.Како светски лидер во хомеопатијата, наша страст е вашето здравје.Нашето ветување е вашето задоволство.Види нашите видеа за да дознаете повеќе за Boiron САД.

R

Им се допаѓа и на купувачите