.

.

1956 Topps Знамиња на Светот 25 Картичка Стартер Сет/Многу (Бејзбол Сет) ВФ+

1956 Topps Знамиња на Светот 25 Картичка Стартер Сет/Многу (Бејзбол Сет) ВФ+

DEN 660.00
Износ

Сликите прикажани се вистинските скенира на картички ќе се прима.Картички се вклучени во овој сет ќе се продава за $33.30 ако се купи одделно. 1956 Topps Знамиња на Светот 25 Картичка Стартер Сет / Многу (Бејзбол Сет) ВФ+.Во 1956 година Topps Знамиња на Светот сет се состои од 80 картички вкупно, секој мерење 2 5/8†од 3 ¾â€.Картичка фронтови функција боја цртежи на знамиња поставени на позадината на слики кои се однесуваат на земјата претставена од страна на соодветните знаме.Картичката поддржува вклучуваат статистички податоци за која земја, вклучувајќи ја и население, јазик, главен град и подрачје.Слично на Знамињата на Сите земји Тутун поставите издадени во 1911 година, Topps излезе со Знамиња на Светот постави речиси 45 години подоцна.Оваа 25 картичка Стартер Сет / Многу е одличен начин да се започне собирање 1956 Topps Знамиња на Светот картички.Овој Стартер Сет / Многу не содржи дупликат карти.Купи одделно картички во овој сет има пауза до вредноста од $33.30.Картички рангирана од страна на Вредност : 1956 Topps Знамиња на Светот #25 Либерија : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #34 Индија : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #11 Бурма : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #79 Монако : 3 - ВФ 1956 Topps Знамиња на Светот #75 Белгија : 3 - ВФ 1956 Topps Знамиња на Светот #74 Финска : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #78 Гватемала : 3 - ВФ 1956 Topps Знамиња на Светот #22 Панама : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #24 Австрија : 4 - ВФ/EX 1956 Topps Знамиња на Светот #3 Ел Салвадор : 3 - ВФ 1956 Topps Знамиња на Светот #65 Шведска : 3 - ВФ 1956 Topps Знамиња на Светот #4 Сирија : 4 - ВФ/EX Поставите пад по одделение : Бројот на Картички во Собата 25 Просечен успех - Пондерирана според Вредноста 3.55 - ВФ+ Просечен успех - Unweighted 3.52 - ВФ+ Одделение Дефект 4 - ВФ/EX 13 3 - ВФ 12 Цена, Ако Купи Одделно $33.30 Деканот Картички нуди 100% Пари гаранција за Задоволство Гаранција за сите купувања.Само нас контакт во рок од десет дена од датумот на купување и ние ќе рефундирање на вашите пари o SN : BSET #4575388.

R

Им се допаѓа и на купувачите