.

.

ComplyRight EHCOU КО Здравствена заштита Постер за Полнење

ComplyRight EHCOU КО Здравствена заштита Постер за Полнење

DEN 2097.60
Износ

Се продаваат Поединечно, како 1 Секој.Секогаш се во тек со најновите објавување на промени.Развиена и следени од страна на искусни правен тим. 100% во согласност да се обезбеди строго придржување кон големина, тип на фонт и распоред барања.Ламинат за дополнителна издржливост.Работодавците во здравството се потребни за да ја објавите на одредени задолжителни известувања во прилог на федералните и државните законот за работни односи работи.Ние го направи тоа лесно да се усогласат со нудење решение, што се состои од задолжителни постери за вашата индустрија.Здравствениот постер поставен вклучува : Biohazard Информации Знак, Зрачење Област Предупредување, Многу Висока Радијација Област Предупредување, Воздушни Зрачење Предупредување, Радиоактивни Материјали Предупредување, Х-Зраци Опрема Предупредување плус дополнителни задолжителни работи.

R

Им се допаѓа и на купувачите