.

.

Boiron Lycopodium Clavatum 6C, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Надуеност и Гас

Boiron Lycopodium Clavatum 6C, 80 Пелети, Хомеопатски лекови за Надуеност и Гас

DEN 196.80
Износ

Хомеопатски лек што ја олеснува Надуеност и Гас.Земете на Првиот Знак на Симптомите.Не-Сонливост, не се познати несакани ефекти, ниту познати интеракции на лекови.Овој лек се користи многу разредена природни супстанции за ублажување на симптомите.Овој лек доаѓа во брзо-растворање форма на пелети.Boiron е основана во 1932 година во Лион, Франција, со близнак браќа и фармацевти Жан и Анри Boiron.Како светски лидер во хомеопатски лекови, Boiron е $852 милиони јавна компанија со 3,700 вработени и дистрибуција во 59 земји.Тоа е најдобро познат за Oscillococcinum, топ-продажба на грип медицина, а неговата Arnicare линија на болка relievers.За повеќе од 80 години, Boiron е посветена на финансирање на научни истражувања и едукација на јавноста и на здравствените работници за хомеопатските лекови.Како фармацевтска компанија, Boiron задржува највисоките стандарди во производство, во согласност со U. S. Прехрамбената и Лекарската Администрација прописи, Хомеопатски Фармакопеја на сад и дрога Good Manufacturing Практики.Компанијата партнери со агенти, дистрибутери и малопродажните синџири да се направи хомеопатски лекови достапни за широк спектар на потрошувачите и на лекарите.Boiron персоналот на 120+ состои од фармацевти и лабораториски техничари, сметководство и ТОА персонал, маркетинг и односи со јавноста персонал, национално продажна сила, услугата на купувачи, и цел исполнување и превозот професионалци—многу од нив имаат импресивно долга кариера со компанијата.Нашата мисија е да го стимулира развојот на здравствената заштита преку промовирање на хомеопатијата, како милосрден, еколошки и сеопфатен пристап кон медицината.Во Boiron, веруваме дека има повеќе од еден начин да се чувствуваат подобро.Од 1932 година, на Boiron семејство е посветена на обезбедување на квалитет на лекови.Како светски лидер во хомеопатијата, наша страст е вашето здравје.Нашето ветување е вашето задоволство.Види нашите видеа за да дознаете повеќе за Boiron САД.

R

Им се допаѓа и на купувачите