.

.

JJ ГРИЖА Тешки Заварување Ќебе 8x8 ft Fiberglass Заварување Завеса [850GSM Дебели] Заварување Ќебе 36 Sq Ft Заварување Штит, Заварување Завеса за Индустриски и за Домашна Употреба

JJ ГРИЖА Тешки Заварување Ќебе 8x8 ft Fiberglass Заварување Завеса [850GSM Дебели] Заварување Ќебе 36 Sq Ft

DEN 1197.36
Износ

✅ Се ПОДИГНЕ БЕЗБЕДНОСТ на РАБОТА : Дали во затворени простории или на отворено, да си добро заштитена во сите времиња.Избегнете изгореници од топлина, искри, стопен метал, жар и spatters.Користете го овој пламен retardant заварување ќебе за да помогне да се заштитат машини, опрема, запаливи материјали, мебел и други предмети околниот простор.Тоа е исто заварување ќебе се користи од страна на заварувачи, oxycut и секачи.Тоа е безбедноста се пролева за кампување, пушачи, скари и огнови!. ✅ ИЗГРАДЕН ТЕШКА : специјално развиени за заварување ќебе за било светло за тешки заварување апликации.Тоа обезбедува максимална термичка заштита, што е направена на солза отпорни fiberglass ткаенина која може да издржи до 1,000 степени Фаренхајтови (537°C) работна температура.Тоа е заварување завеса која нуди безбедност и заштита од проекциите и екстремни светлосни зраци.Има заварување ќебе помага да се создадат заштитна бариера против било каков вид на спреј, искра или згура од стопен метал. ✅ ОБЕЗБЕДЕНИ И ЛЕСНО ВИСИ : Ние сме развиени засилен полите со 1 инчен внатре дијаметар за утврдените суспензија во воздухот.Тоа е добро спроведен месинг претходно биле вклучени.Овие месинг grommets осигурува подолго и обезбедени виси.Тоа има ткаење на моделот на цврсто врзани заедно за да се обезбеди максимална издржливост.Составен од fiberglass материјали со кој се намалува носат и солза обезбедување на заштита за време на повторува светло должност и тешки мелење и заварување работни места. ✅ БЕЗБЕДНО ТОПЛОТНИОТ ШТИТ : Прилагодена со пламен retardant ткаенина способен да ги издржи високите температури и да се заштити вас во било каков вид на незгода, повреда и оштетување на имот што може да се изведе во оган.Ќе ги намали шансите за некој надвор од контрола заварување оган преку покривање на мали пукнатини, пукнатини или дупки спречување на ракети, искри и ломотене од сместување во овие мали простори со користење на овој огноотпорни материјали. ✅ ЕФИКАСЕН & ЕКОНОМСКИ РЕШЕНИЕ : Заштитете го вашиот workspace како вашата гаража или вашиот двор за време на производството активности од страна на чување работи добро позиционирани, чиста и едноставна со користење на JJ ГРИЖА Премиум Тешки Заварување Ќебе.Тоа е како оган ќебе дека е доволно флексибилен за да се compactly здиплен со што се овозможува брз транспорт и лесно организација.Ние сакаат да се дружат со големи луѓе и организации.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. [ПРЕМИУМ] 8x8 нозе Тешки Заварување Ќебе [850 GSM Дебели] Fiberglass Оган Retardant Завеса, Заварување Ќебе од JJ ГРИЖА е направен од fiberglass ткаенина.Способни да работат на температура до 1000 F (537 C).На заварување штит кој е 850 GSM ДЕБЕЛА со месинг grommets.Дизајниран со засилен полите на 1 инчен внатре дијаметар.Подебели заварување ќебе материјали со посилен претходно биле вклучени.Се чува себе си, соработници, машини, опрема, запаливи материјали, мебел и други објекти во околината добро заштитена во сите времиња.Користете [ПРЕМИУМ] 8x8 нозе Тешки Заварување Ќебе [850 GSM Дебели] Fiberglass Оган Retardant Завеса, Заварување Ќебе од JJ ГРИЖА.Тоа е специјално развиени за заварување ќебе за било светло за тешки заварување и мелење апликации.Тој нуди додаде безбедност и заштита од искри, екстремна топлина, проекции и светлина греди за кампување, скари и огнови.Одличен оган retardant завеса дека е доволно флексибилен за да се compactly здиплен со што се овозможува брз транспорт и лесно може да се организираат.

R

Им се допаѓа и на купувачите