.

.

Пилот Автомобилската (IL-1156R-15-AM) Црвена 15-SMD LED Стоп/Опашка Сијалица - 2 Дел

Пилот Автомобилската (IL-1156R-15-AM) Црвена 15-SMD LED Стоп/Опашка Сијалица - 2 Дел

DEN 150.48
Износ

2 парче Црвени LED Стоп/Опашка Светилки да се акцент на вашето возило.Лесно plug and play инсталација.Светилки може да трае и до 50.000 часа.Вграден МОЖЕ да Автобус технологија елиминира сијалица надвор и пораки за грешки.Го подобрува видливост, безбедност и креативно осветлување потреби.Пилот LED технологија обезбедува чиста, светла, и долго-траен светлина за возила апликации.Нумерирање ознаки следат утврдените сијалица за системот за идентификација и ве уверам ќе се најде соодветна LED замена на сијалица за вашата апликација.Пилот LED светилки произведуваат повеќе светлина по вати од традиционалните блескаво светилки, и помалку топлина, што ги прави совршени за подобрена видливост, безбедност и креативно осветлување потреби.LED светилки се многу повеќе економичен и ефикасен, трае до 50.000 часа, што значи дека овие може да биде на последното светилки што некогаш ќе треба за вашето возило!Сите Пилот LED светилки се овозможи лесно plug-and-play инсталација.Вграден МОЖЕ да автобус технологија ублажува сијалица од / пораки за грешка.Забелешка : Како и LED светилки привлече многу помалку wattage од конвенционалните светилки, некои возила се уште може да се бара отпорник (Пилот дел# IL-LDRS-A) да функционира правилно.

R

Им се допаѓа и на купувачите