.

.

Mophorn 10 x 10 Ft Заварување Ќебе Црна Fiberglass Ќебе Преносни Fiberglass Оган Retardant Ќебе Заварување Мат Заварување Огноотпорни Термички Отпорни на Изолација Со торбичката

Mophorn 10 x 10 Ft Заварување Ќебе Црна Fiberglass Ќебе Преносни Fiberglass Оган Retardant Ќебе Заварување

DEN 1583.76
Износ

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 100% Оган Retardant : Тешки-Должност Fiberglass Оган Retardant Ќебе, 10' x 10' Нога, е 100-процентно пламен retardant заварување ќебе дека го спречува несреќи, повреди и оштетување на имот што може да биде предизвикана од искри, ракети, и ломотене.Издржливи Fiberglass : Направен од 19.8 мл/yd2 fiberglass до 1,022-степени Фаренхајтови (550°C) работна температура за одлична термичка заштита во било светло да се тешки-должност општи заварување апликации.Прилагодливи Работна Површина : огноотпорни ќебе има многу grommets за прилагодување на големината на различни услови.Нејзините најголемата површина достигнува и до 10' x 10' за поголема заштита.Лесен за Користење : ќебе е лесен и свитливи како и секој нормален ќебе.Лесно да се свитка до компактна големина за транспорт, едноставен за чување, и брзо организација.Широка Примена : тешки-должност fiberglass ќебе може да се користи како заварување ќебе или вонредна опстанок оган ќебе, која е широко се користи за draping над опрема или подни површини во заварување области, или вертикална штит за да се заштитат од искри, spatter, и згура.Тип : Оган Ќебе.Боја : Црна.Материјал : Премиум Fiberglass Ткаенини.Големина : 10 x 10 ft / 3.05 3.05 x m.Дебелина : 0.43 mm.На fiberglass ќебе држи вашата работа област безбедно, без да се грижиш за изгореници или гребење додека работат со скара, фурна, топла пан, микробранова печка, woodstoves, камини, campfires, тешки заварување продавница.

R

Им се допаѓа и на купувачите