.

.

Триаголник за Деца Години Рок со рампа - Montessori Кула Чекор Столче(Природно Дрво) - Учење Валдорф Качување Играчки - Лак Играчка за Деца Сива+Виножито (Стандардна Голем

Триаголник за Деца Години Рок со рампа - Montessori Кула Чекор Столче(Природно Дрво) - Учење Валдорф Качување

DEN 8942.40
Износ

Качување Триаголник Скала : Тоа не може само да се зајакне децата моторни вештини контрола и рамнотежа, но исто така им се помогне на децата да ја подобрат нивната храброст.Ова е совршена играчка за да го придружува на вашето бебе да се развива up!.Стабилна Триаголен Структура : Со триаголен структура и метални врски, ова качување триаголник скала обезбедува солидна основа за да се спречи колапс на најголем степен.Тоа е доволно силна и има висока стапка капацитет од 220 кг, која е погодна за деца на возраст од 8 месеци до 8 години.ЦВРСТИ Материјали & Еколошки Боја : Нашата качување триаголник скала е направен од високо-квалитет Бреза иверица, кој е многу силен и издржлив.На површината се попрскува со еколошки бои, што е најдобро и без мирис за заштита на здравјето на децата. 2 ВО 1 МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНИ и ЛЕСНО ДА се СОБЕРАТ : помошник кула, Montessori кујна чекор столче што лесно може да се трансформира за да маса и стол е дизајнирана и создадена за учење, готвење, качување, да седи до големото семејство на маса и јаде или само игра.Триаголник алпинист има одлична изработка и совршено детали, со што секој агол мазна и слободен од burrs да се спречи децата да бидат повредени.CPSIA ЗАВЕРЕНА БЕЗБЕДНО - Нашите мебел е CE, и КЗК заверена поради големите меѓународни играчка стандарди за безбедност, вклучувајќи EN71, ASTM F963, 16 CFR, и 15 USC 1278a.ЦЕНАТА е за ТРИ објекти Сива+Виножито(Стандардна Големина) + 1 Кула Чекор столче : Лак, рампата, и Триаголник, 1 Кула Чекор stool The Качување мебел е направен од висока класа полиран бреза иверица.Бреза дрво е многу силна и флексибилни.Сите делови на производи кои се рака-изшкуркан со големо внимание.Тоа е апсолутно безбеден за деца.И не можете да се грижите за своето здравје, бидејќи ние веќе се грижеше за сè.Сите деца се многу мобилни во природата и такви мебел фитинзи се само совршен за качување и играње.Внатрешна игралиште ги поттикнува развојот на детето движење, агилност и реакција способности.Тоа е исто така одличен симулатор за нозе, кој помага во спречување на развојот на децата со рамни стапала.Производите се тестираат на оптоварување на 100 кг, но максималното оптоварување за употреба е 60 кг.Се препорачува за деца од 8 месеци до 8 години.Може да се користи и од внатре и од надвор.Отворено за употреба во суви временски услови.Овој сет НЕ СОДРЖИ НИКАКВИ ХЕМИСКИ ЕЛЕМЕНТИ И Е БЕЗБЕДЕН ЗА ВАШЕТО БЕБЕ!!!Собата е достапен во 2 големини : Мали и Стандард (димензиите на секој модел се на слики)✔✔ ПОДГОТВИ ORDERThe времето потребно да се подготват налог за испорака (испорака) е 7-10 работни дена.Но, обично, ние се трудиме да брод вашата цел колку што е можно поскоро.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид дека ќе се подготви и брод нарачки само за работни дена од понеделник до петок, НЕ вклучувајќи ги и викендите.Па и сабота и недела не се брои!ЗАПОМНЕТЕ : производство и испорака се 2 различни процеси.Секој процес има свој рок.✔✔ ПРЕВОЗОТ И DELIVERYParcel испорака на САД 8-14 работни дена, во Европа трае најмалку 10-14 работни дена (во Италија и Шпанија - малку повеќе), 14-25 дена да латинска Америка, земјите од Карибите и Азија.Во Канада, Австралија, Нов Зеланд - 14-25 работни дена.Следење на број ќе се обезбедува веднаш по испраќањето.

R

Им се допаѓа и на купувачите