.

.

Екран Заштитник Компатибилен за iPod Nano 7 8 Генерација, WH1916 Калено Стакло 9H Цврстина 0.33 mm Дебелина Анти-Меур Анти-Scrach (3 Парчиња)

Екран Заштитник Компатибилен за iPod Nano 7 8 Генерација, WH1916 Калено Стакло 9H Цврстина 0.33 mm Дебелина

DEN 163.20
Износ

[Touch screen] Стакло Екран Заштитник Совршено компатибилни со i Pod Nano 7 8 Генерација стакло екран, Специјално дизајнирани за екран на допир. [Цврстина] 99%Висока дефиниција 3 x Влажно Чистење Хартија + 3 x Хемиско Чистење Хартија; 3 x Прашина-апсорбер; 1 x Инсталација настава. [Гаранција] Обезбеди враќање и замена заштита.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со производот (оштетени предмети се примени, инсталација не е успешна, итн.), и ние ќе ви ги даде задоволително услуга.Ви благодариме за купување на овој одличен екран заштитник.Јас ќе ве води низ инсталација и одговори на сите прашања од страна на e-mail,процесот е поделен во четири чекори : 1) чистење на вашиот екран на допир со користење на " зелен "1" (мокра) и црвено "2" (сува) брише.Допрете САМО на рабовите на екранот со вашите прсти од масло од прстите може да предизвика проблеми.2) отстранување на прашина од вашиот екран на допир со сино "прашина апсорбер" налепници.Овие се навистина леплива, а вие треба да ги одржи само со крајот или tab (таб) - не средината.Користете го прави налепници за рабовите на вашиот екран, и круг налепница за главниот дел на екранот. 3) (ве молиме видете вклучени дијаграм) посебен заштитен екранГУСТАТА екран, која наскоро ќе биде применет на вашиот екран на допирод ТЕНКИОТ заштитен слој.Се одржи на црна табот и нежно повлечете од еден агол дијагонално преку до спротивниот агол ИЛИ директно низ ако сте навистина добри со вашите раце.Сега ќе имаат солидна екран заштитник подготвени да го применуваат.Повторно, се справи со екранот САМО со нејзините рабови, а место тоа внимателно на вашиот чистење на екранот на допир.Како ќе се применуваат НЕЖЕН притисок на површината на вашиот допир екран заштитник, ќе видите на екранот се претвори од сива и црна, покажува дека контактот е направен. 4) Избрише нежно , користејќи МЕКА крпа (не се од хартија крпи, бидејќи тие може да нула) од центарот нанадвор до вашиот нов екран заштитник е прикачена целосно на вашиот допир.Вие сега имаат заштитени вашиот допир LCD екран од потенцијалните штети.Честитки!Пакет Содржина : 3 X Калено Стакло Филм за i Pod Nano 7 Генерација.3 X Влажно Чистење на Хартија. 3 X Хемиско Чистење Хартија. 3 X Прашина-апсорбер.

R

Им се допаѓа и на купувачите