.

.

PETSBURG Течни Изолација од Гума Мантил, Црна Течност Електрични Лента (1pcs)

PETSBURG Течни Изолација од Гума Мантил, Црна Течност Електрични Лента (1pcs)

DEN 229.44
Износ

▶Течни Изолација од гума грб:Четка За Изолација, гума врз основа четка-на течни лента.Со ова се обезбедува непречено и професионален финиш на вашиот скршен, сплит, & разбиена жици. ▶Лесен за користење : течност изолација од гума слој е лесен за употреба и може да се користи за било кој тип на жица или чип, која е многу погодна за внатрешна и надворешна употреба. ▶Трајни И Тешки-Должност:брзо сушење течност за лекови во рок од 24 часа и нема да се влоши или да се разрешат, како и други производи.Формира заштитен dielectric слој на електрични конекции за да го запечати од влага и спречување на корозија Флексибилни гума формула нема да попуштат, кора или зацврстуваат. ▶Мулти-цел : мулти-цел непречено извршување на течни изолација од гума слој може да се примени на било кој вид на жица од автомобили да бродови и домаќинствата. ▶Се придржува до сите метални, пластични, винил, гума и сложени површини и може да биде изградена-во тек со дополнителни слоеви. 1. Форми Херметички, Изолација Печат, Водоотпорен, УВ Отпорни, Dielectric Слој. 2. Ја Спречува Корозија На Жици И Терминали, Штити Од Вибрации. 3. Брзо Сушење Формула, Брзо Лекување. 4. Примена : Поврзување На Електронски Компоненти, Електрична Опрема, Запечатување Phlx Материјали, Електрични Грејачи, Електронски Инструменти.Спецификации : Содржина : 125 ML Боја Течност Боја : Црна Пакет Вклучува : 1/2 парчиња * Течни Изолација од Гума Грб Забелешки : 1.Други додатоци демо на сликата не е вклучена. 2.Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи големината на разликите околу 1-5мм. 3.Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков.

R

Им се допаѓа и на купувачите