.

.

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 10x26inch Супер Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа Коса, Виолетова Mandala Шема Не Frizz Кос

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 10x26inch Супер Абсорбента Брз Сува Коса Turban

DEN 1855.20
Износ

ИСУШЕТЕ ја КОСАТА ПОБРЗО : Нашата микрофибер косата со крпа се направени од супер абсорбента микрофибер ткаенина која е многу мека на допир, супер абсорбента и брзо сушење, заштеда на време, сушење тоа природно, заштита на вашата коса од електрични фен штета.Повод Совршен за спортски сали, спортски, Јога, патуваат, кампување, дома, на отворено, хотели, базен партии, и коса салон.Напредни ткаенина апсорбира повеќе од 10 пати својата тежина во вода. Се наведнуваат во половината и флип вашата коса одново и ставање на крпа хоризонтално во тилот на вашиот врат.Плус, нема тешки пешкир на главата значи дека нема вратот болка или протегаат под неговата тежина.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо.СУПЕР ЛЕСНА : лесен, совршено опремени коса turban може да се стави на со леснотија.можете да го носат овие коса сушење пешкири насекаде и да одите.Пресврт на крпа до тесна, но се уште удобно.Совршен за салата, патуваат, плажа екскурзии, спортски, Јога, кампување, на отворено, дома, хотели, базен партии и професионални коса салон за употреба!Тие се, исто така, совршен подарок за вашата девојка, мајка, сестра, наставник, dorm цимер.Можете да направите многу работи со косата со крпа и завиткајте, како make up, бања, направи маска.Особено за луѓето кои ја мијат косата секој ден и да се обиде да се користи фен помалку често, ова е совршен производ да им помогне на косата сува природно и го намалува frizz.Вашите раце да останат слободни и може да се движи за вашиот утро и нега на коса рутински без прекин.Оставете за 10-20 минути, додека влажна.Триење на косата енергично со бања пешкир штети насоки и промовира frizz.Нашата коса крпи ви овозможи да ја заврши вашата коса удобно и да се спречи frizzy коса или подели завршува и имајте коса оригинални мека, мазна и сјајна!Се применуваат коса масло, навлажнувачки средството за смекнување на косата, шминка, коса маска и повеќе.НАМАЛУВАЊЕ на FRIZZ : Модерна & класичен микрофибер крпи дизајн за коса не бара никакви триење за да се отстрани вишокот на вода од косата.Удобен Не треба да се грижите за тоа да падне, кога сте на туш.За hands-free сушење коса : Флип над главата и место на крпа на задниот дел од главата.МУЛТИ-ЦЕЛ : Иако тоа се чувствува дебели и меки и е во состојба да се впие до носивост на вода, на оваа крпа е исклучително лесни во споредба со другите опции. Пресврт на крпа на круната на главата и да се обезбеди од страна на tucking на завршува во тилот на вратот и да добиете на вашиот ден, додека вашата коса е сушење!Се грижи Инструкциите Користејќи благ течен детергент.Не користите кајгана.Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Микрофибер Материјал Целна Публика : унисекс деца или возрасни Дизајн : secure копчето од редовните крпа за Миење метод : машинско-перат Нема Повеќе Вратот Вирус Нема повеќе вратот вирус од користење тешки, обемни, бања крпи и нема повеќе прилагодување или rewrapping.Нашата премиум крпа косата, завиткајте нема да се деформира по машина за миење или рака мие поради нашите надгради шиење процес.Не постојат readjustments и не пропаѓање.На микрофибер косата со крпа не треба да се фаќа, присилува, да се пријавите на топлина, или вршење на било која друга груби дневен ритуал кој придонесува за кршење.Како да се Користи 1.Како да го користите : Нежно scrunch или да се притисне за да се отстрани вишокот на вода.Не се фаќа.Сигурно во место со tucking краевите под тилот на вратот.Ќе Каже Збогум на Бришење После миење на вашата коса, да ја заврши во Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте направени од супер абсорбента, ултра-меки револуционерен материјал.

R

Им се допаѓа и на купувачите