.

.

Pearstone 3 РКА Машки 3 РКА Машки Компонентен Видео Кабел - 10'(4 Парчиња)

Pearstone 3 РКА Машки 3 РКА Машки Компонентен Видео Кабел - 10'(4 Парчиња)

DEN 1624.80
Износ

Лесно-Зафат Моделирани Школки , Никел Позлатен Конектори.Dual Оклопна.Оваа Pearstone 3-РКА Машки 3-РКА Машки Кабелот е прифатлива компонентен видео кабел кој обезбедува на корисниците, со повеќе професионални одделение карактеристики.Тоа е дизајнирана за да им обезбеди јасен и супериорен во однос на видео снимка со парчиња на видео опремата која се користи компонента видео како свој видео сигнал.Чиста OFC (кислород-бесплатни бакар) инсталации - со два слоја на изолација - се користи за суштината на овој кабел.Encasing на OFC жици е солиден Super Flex ПВЦ надворешниот јакна која е и издржливи и флексибилни.На крајот на секој кабел е издржлива никел-позлатен приклучок, со корисна, лесно-зафат моделирани школка.Оваа Pearstone кабел е квалитет видео interconnect што обезбедува чиста и супериорна видео сигнал, и е идеален за еден широк спектар на компонента видео апликации.Лесно-зафат моделирани заштитна школки, со никел-обложено connectors Color-кодирани shells Molded вирус олеснување спречува kinking и се протега живот на cable Cable Тип : Компонента видео РКА cable Length : 10' (3 m)Мерач : 28 AWGShielding : Dual плетенка бакар и алуминиум mylar, (% Не се предвидени од Производителот)Конектор 1 : 3x РКА male Connector 2 : 3x РКА машки.

R

Им се допаѓа и на купувачите