.

.

5A 250V Граница Вклучите, 250VAC 50~60Hz 115VDC Adjutable Ролери Лост Префрлување, Патување Контрола Прекинувач, Еден Граница Вклучите, Компактен и Практичен

5A 250V Граница Вклучите, 250VAC 50~60Hz 115VDC Adjutable Ролери Лост Префрлување, Патување Контрола Прекинувач,

DEN 194.16
Износ

Погоден за AC 50-60 Hz, AC 5 A 250 VAC DC 0.4 А 115 VDC и подолу.Компактен и практичен дизајн го прави тоа функционира постабилна.За патување контрола на движење механизам, промена на насока или брзина на движење, автоматско контрола на машина, да се ограничи дејството на движење механизам и контрола на мозочен удар или програма.Може да се користи со различни поврзување прачки и глави, со различни користите карактеристики.Инсталации главата кап завртки со прилагодливи, изградена-во земјата завртка.Функција : 1. Погоден за AC 50-60 Hz, AC 5 A 250 VAC DC 0.4 А 115 VDC и подолу.2. За патување контрола на движење механизам, промена на насока или брзина на движење, автоматско контрола на машина, да се ограничи дејството на движење механизам и контрола на мозочен удар или програма.3. Може да се користи со различни поврзување прачки и глави, со различни користите карактеристики.4. Инсталации главата кап завртки со прилагодливи, изградена-во земјата завртка.5. Компактен и практичен дизајн го прави тоа функционира постабилна.Спецификации : Предмет Тип : Ограничување Switch Size : 10 x 2.8 x 2.5 cm / 3.94 x 1.1 x 0.98 во AC : 5 A 250 V 50~60 Hz DC : 115 V 0.4 Пакет Листа : 1 x Switch Note : ве Молиме овозможи +-1cm се разликува поради прирачник за мерење.

R

Им се допаѓа и на купувачите