.

.

Lichamp Гума Зафат Лента Водоотпорен, 5+1 Гумена Лента за Внатрешна Отворено Црево Поправка, 5pcs Само Спојување Лента 1 инчен x 10ft со 1pc Времето-Отпорни ПВЦ Електрични Лент

Lichamp Гума Зафат Лента Водоотпорен, 5+1 Гумена Лента за Внатрешна Отворено Црево Поправка, 5pcs Само Спојување

DEN 1437.60
Износ

1. 6-ВО-1 ЛЕНТА ПОСТАВЕНА : вклучуваат 5-pack само спојување гумена лента (fatures 1 инчен ширина x 10ft должина х 30 мили дебелина) и 1-pack пвц лента (карактеристики 3/4 во ширина x 66ft должина х 7 мили дебелина). 2. ШИРОКА ПРИМЕНА : Поправка на надворешна антена жица и кабел, брзо поправка на истекување цевка, за да го реши канализација истекување проблеми, итен црево поправка итн. 3. ЕФИКАСНА КОМБИНАЦИЈА : авто спојување лента направени од водоотпорен и Висока температура отпор гумени материјал кои ги обезбеди крајна запечатување ефект, пвц лента заврши над спојување-лента за да се направи стабилна во груби надворешна употреба. 4. ДОЛГОТРАЈНИ СЕТ : нашата подебели и посилни само-спојување ленти е лесно да се примени, за завиткување со не неуредна лепило и стапови само за себе, стабилни и долготрајни. 5. ЛЕСНО ДА се ОТСТРАНИ : оваа лента не се обновливи, лента ќе се држи заедно, така што треба да сече лента, да ја отстрани далеку, нема остатоци лево.ГУМА ЗАФАТ ЛЕНТА ПОСТАВЕНА ПРЕДНОСТИ : Силна леплива, стапови само за себе Одлична флексибилност да max 200% должина Голема stretchability, абење отпор времето-доказ и анти-корозија Лесен за употреба и отстранување ЗАПЕЧАТУВАЊЕ И ЗАВИТКУВАЊЕ на АПЛИКАЦИИ : Внатрешна и надворешна цевка протекување поправка, електричен кабел или тензија кабелот за завиткување Водовод, градина, морски, автомобилската Алатки, спортски добар и handlebar костец СОДРЖИНА : 5-pack само спојување гумена лента од 1 инч ширина, 10ft должина и 30 мили дебелина 1-pack пвц лента со 3/4 во ширина, 66ft должина и 7 мили дебелина САМО СПОЈУВАЊЕ ГУМЕНА ЛЕНТА СПЕЦИФИКАЦИИ : 1. Температурата на работа Опсег : -10 C да 100 C (14 F да 212 F) 2. Специфична тежина : 1.20 ± 0.03 3. Брегот на durometer тврдост (соба излечи - 24 часа) : 55 ± 5 4. Затегнувачка цврстина : 700 psi 5 мин. Издолжување : 300% мин 6. Солза сила : 60 ppi мин 7. Бонд сила 2 кг.min 8. Ладно кршливи точка : -54 C (-65 F) 9. Абсорпција на вода (по маса) : 5% макс 10. Dielectric сила : 400 Vpm мин. 11. Dielectric постојана, 1k H3 : 2.95 12. Дисипација фактор, 1k H3 : .

R

Им се допаѓа и на купувачите