.

.

Alloyseed DIY 5D Дијамант Сликарство Комплет, Полн Дијамант Девојка Назад Видите во Фустан Мозаик Кристал Крстот Бод Уметност Занает Понуда за Дома Ѕид Оркестарот 12x16 инч?

Alloyseed DIY 5D Дијамант Сликарство Комплет, Полн Дијамант Девојка Назад Видите во Фустан Мозаик Кристал Крстот

DEN 2133.60
Износ

Ако сакате да направите вашиот дом повеќе убави и шарени, Дијамант Сликарство може да ви помогне да додадете gaiety декорација.DIY сликарство, оригиналност, сликарство и смола sequins, смола sequins блескави, уникатен сјај, блескава светлина, е најпопуларниот DIY накит во моментов.Шарени дијамант сликарство декорирате вашиот дом.Совршено ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара и да се создаде различни стилови, ние сме сигурни дека ќе ви се допадне.Одличен Подарок Идеја : Дијамант уметност ќе се прекрасни подароци за семејството и пријателите.Ве молиме да се напомене дека рамката не е вклучена.Функција : Ако сакате да направите вашиот дом повеќе убави и шарени, Дијамант Сликарство може да ви помогне да додадете gaiety декорација.DIY сликарство, оригиналност, сликарство и смола sequins, смола sequins блескави, уникатен сјај, блескава светлина, е најпопуларниот DIY накит во моментов.Шарени дијамант сликарство декорирате вашиот дом.Совршено ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара и да се создаде различни стилови, ние сме сигурни дека ќе ви се допадне.Спецификација : Материјал : rhinestones + платно Проектот тип : 5 D дијамант сликарство Боја : како што е прикажано Дијамант тип : изборен круг дијамант Шема : LG419 Платно големина : Прибл.40x30cm/15.75x11.811in (1cm=0.39 in) Простор : дневната соба / спалната соба / училницата / влез DIY дијамант сликарство чекори : 1. Отворете ја кутијата, проверете колекции дали заврши; 2. Според боја код, изберете боја во плоча;Ако се залепите со иста боја во исто време, можете да ја зголеми брзината; 3. Најди симболи во слика, почетокот ставете додека завршите со тоа; 4. Кога ќе се заврши тоа,стави некои книги на врвот, нека се повеќе цврсто; 5. Честитки, можете да одат врамени и украсете го вашиот дом сега!Превентивни мерки на DIY дијамант слика : 1. Се однесуваат на претходната операција чекори. 2. Ако не знаете што боја, ве молиме погледнете во боја шема.Совети : Ние продаваме смола дијаманти, полу-готови производи, не вклучувајќи рамки!Дијамант сликарство, само треба DIY лепење дијамант.Ова е DIY дијамант сликарство.Тоа не е завршена.Вие треба да го направите тоа самите.

R

Им се допаѓа и на купувачите