.

.

Екран Замена - Пред Објективот Екран Назад Стакло Поправка Комплет со Водоотпорен Печат Собранието Поправка Алатка и Лепливи Ленти - Портокалова Andorid Галакси S10 Плу

Екран Замена - Пред Објективот Екран Назад Стакло Поправка Комплет со Водоотпорен Печат Собранието Поправка

DEN 1807.20
Износ

【Сеопфатен Комплет за Поправка】Комплетен сет на највисок квалитет, Вклучувајќи Професионални Алатки со пластични жилет сечилото, 1 x Шрафцигер, 1 x Триаголник Шрафцигер 1 x Пинцети и Ткаенина за Чистење. 100 % точни замена дел. 【Производ е Применливо】 Тоа е дизајниран за замена на надворешен стакло на оштетениот паметен телефон.Нема LCD екран или допрете функција, само стакло капак.Ако надворешното стакло на вашиот часовник е оштетен, на екранот исто така, може да се прикаже, може да се купи да го замени. 【Проверете Применливи Модели】ве Молиме изберете го вашиот модел на мобилен телефон внимателно.Нашите екран поправки покриваат многу брендови.Можете да изберете еден ви се допаѓа.(Имајте на ум : Пред демонтажа, ве молиме внимателно да се види некои релевантни видео со упатство за стакло покрие замена. ). 【Лесна Инсталација】 Точни Замена дел се користи за да се Замени скршен или оштетен дел!Без лемење потребно.Совршен за поправка и замена на разбиена, оштетени, неисправни и лошо скршени екрани на допир. 【Грижете се-Бесплатно Гаранција】задоволството на Клиентите е наш врвен приоритет.Ако има било какви прашања, можете да не контактирате на време.Ние ќе се обезбеди професионална и задоволни услуга.Спецификации : Тоа е специјално дизајнирана за Галакси S10/S10 Плус.Се користи за замена на оштетени или ислужени делови на вашиот мобилен телефон.Целосен сет на алатки може да ви помогне безбедно да го отворите телефонот без да се оштети капак.Точка Име : Пред Задниот Екран Kit Main Материјал : Glass Compatible Модели : за Галакси S10for Галакси S10 Plus Features : Замена на Делови, Прецизни, Телефон Додатоци, со Tools Notes : Овој дел е само за замена на надворешното стакло, професионална инсталација се препорачува.Ако се обидеме да го поправи тоа на свој, ќе го стори тоа на свој ризик.Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Пакетот Вклучува : (Телефон Не е Вклучен)1 x 3ml LOCA Glue1 x Рамка Tape1 Сет на Поправка Алатки (8 Pcs)1 x Предно Стакло Screen1 x Телефонот Назад Cover1 x LCD Стакло Отстранување Tool1 x Калено Стакло Филм.

R

Им се допаѓа и на купувачите