.

.

Професионални Дебели Ноктот Clippers, Надградени Вграден Скриени Пролет, Podiatrist Ingrown Ноктот Nippers Перат Нерѓосувачки Челик Криви, за Мажи Жени Постари

Професионални Дебели Ноктот Clippers, Надградени Вграден Скриени Пролет, Podiatrist Ingrown Ноктот Nippers

DEN 2088.00
Износ

【 Безбедно и Хигиенски 】 На Пети Ноктите Clipper е Идеален за Ingrown или Дебели Ноктите, Поради , Стареење, и Други Здравствени проблеми.Површината на Овој Podiatrist Ноктот Clippers е Слободен на Micropores, Така Нечистотијата Едноставно Никаде да се Акумулира.Ноктот Clippers ги Исполнува Сите Квалитет и Стандарди за Хигиена и Има Одлична Отпорност на Хемикалии.Исто така, Оваа Ноктот Clippers Спречува Помине Стратификација, Пукнатини или Намалувања и со Cut-off Контура Која е Мазна и Еднакви. 【 Maneuverable & Удобно 】 Оваа Пети Ноктите Clippers Има Долги, Меки и Лесно да се Зафат се Справи со Толку Што Постарите Луѓе Ќе Не Боли Нивните Слаби и Стари Раце кога Сечење.Ноктот Clippers Ергономски Дизајн со Меки Зафат Гумена Рачка Која Совршено се Вклопува во Вашата Рака за Полесен Контрола кога се Отстранува.Исто така, Podiatrist Ноктот Clippers Ножот Може да Биде Безбедно Заклучен со Цел да се Спречи Случајно Повреди кога Не е во Употреба. 【 Професионални Podiatrist Ноктот Clippers 】е Многу Популарна Clipper за Густа и Тешко Ноктите.Пети Ноктите Clippers Има Широка Вилица Која се Отвора До 1 Инч, Така Што Можете Лесно Може да се Намали Дури и Thickest Ноктите.Оваа Помине Clipper е Издржлив, Podiatrist Ноктот Clippers Има Остар Рака-усовршуваа Ножот Што Ќе Остане Остри за Долг Период на Време.Не Само Тоа, на Сечилото е Внимателно да се Криви, со Цел да се Обезбеди Неверојатно Нокти Сечење Резултат. 【 Подарок 】Најдобри Chioce за Постари лица, Особено Најдобар Подарок за Денот на Благодарноста, Божик, Нова Година, Денот на Таткото и на Мајката Ден.Вклучуваат 1 X Podiatrist Ноктот Clippers. 【Ја врати стоката Политика 】 и на Крај, Компанијата Нуди враќање на goods Policy Така Може да се Купи со Доверба.Ние Гарантираме Сакаат Овој производ.но, ако Не Сте Задоволни со тоа, ве Молиме да стапите во Контакт со Нас.Ние со Задоволство Ќе Ви Даде Замена или Враќање на средствата.Без Прашања Праша.Ноктот Clippers За Дебели Или Ingrown Ноктите Помине Алатки Polishing PRODUCT КАРАКТЕРИСТИКИ:Оваа пети ноктите clipper и cuticle тример беше изграден за различни користи вклучувајќи : помош со ноктот ножици, ноктот clippers за дебели ноктите, ноктот clippers тешки средување и со помош на ноктот габични третман.(Предизвикани од дијабетес Стврднување на ноктите итн)Супер Остри Blade Sharp доволно за да се намали бакарна жица, оваа помине clippers може да мазно и лесно да се клип груб, дебел и тврд ноктите или ноктите, дека е тешко да се кастри.На трудот-заштеда на Spring Vacuum позлатен ролери, дизајниран според лост принцип, тоа е повеќе мазен и лесен за употреба.Ергономски Handle About 22 мм дебел гума обложени рачка, криви дизајн за да се вклопи во вашата дланка, не се плашат дланка пот, долго зафат нема да се чувствувате уморни.Нема да се чувствуваат студ, за кога се користи во зима.Користејќи метод : Впие ногата : Кога впива ногата, ставете неколку лажици сол или сапун во вода.Ноктите ќе бидат меки по натопување околу 10 минути, така што на средување ќе биде многу помалку болна.Чистење : По секоја употреба, производот треба да се чистат со alcoholto проширување на употребата .Внимание : За луѓе кои има развиено paronychia или ноктите предизвика оток, ве молиме чисти вашите нокти и clipper.КАРАКТЕРИСТИКИ : Работи и за проблематична ноктите и ноктите Поместена зафат и долга рачка обезбеди максимална поткрепа на ' Рѓа-доказ нерѓосувачки челик Компактен дизајн Конкавна совет за прецизно средување на Остри уште безбедност Двојно пролет ABS зафат Големина : 12.5 Важечки за сите луѓе над 12 години, Црна,Сина,Црвена,Роуз gold Include : 1x помине clippers.

R

Им се допаѓа и на купувачите