.

.

HIKVISION ДС-7604NI-E1

HIKVISION ДС-7604NI-E1

DEN 1084.80
Износ

Дс-7604ni-e1 вградени plug & play nvr до 6 мегапиксели резолуција снимање 40 mbpsing пропусен опсег поддржува h. 264+ и h. 264 синхрони hdmi и vga излез 1920 x 1080p резолуција 4-ch мрежа камери може да се поврзе 1 sata интерфејс plug & play w/до 4 независни рое мрежни конекции поддржува мрежа за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss аларм и аудио i/o поддржува мрежа за откривање, вклучувајќи мрежа задоцнување, packet loss, итн видео/аудио влез ip видео влезот : 4-ch двонасочна аудио влез : 1-ch, рка (2. 0 vp-p, 1kw) мрежен пропусен опсег : 40mbps појдовен сообраќај : 80mbps далечински врска : 128 видео/аудио излез hdmi/vga излез : 1-ch, резолуција : 1920 x 1080p /60hz, 1600 × 1200 /60hz, 1280 × 1024 /60hz, 1280 × 720 /60hz, 1024 × 768 /60hz снимање резолуција : 6 пратеник/5 mp/4 пратеник/3 пратеникот 1080p/uxga/720p/ vga/4cif/dcif/2cif/cif/qcif рамка го оценувате : main stream : 50 fps (p) / 60 fps (n) под-крак : 50 fps (p) / 60 fps (n) аудио излез : 1-ch, рка (линеарна, 1kw) синхрони репродукција : 4-ch декодирање live view / репродукција : 6mp/5mp/3mp/1080p/uxga/720p/vga/4cif/dcif/2cif/cif/qcif способност : [email protected] sata хард диск : 1 sata интерфејс за 1 hdd капацитет : до 4tb за секој диск надворешен интерфејс мрежен интерфејс : 1rj-45 10/100/1000mbps авто-адаптивни етернет интерфејс со usb интерфејс : 1 x usb 2. 0 и 1 × usb 3. 0 аларм во : 4-ch аларм од : 1-ch рое интерфејс : 4 независни 100 mbps рое мрежни интерфејси max.Моќност : 50w поддржани стандард : болест и на општи напојување : 48v dc потрошувачката(без хард диск и рое) : ≤ 10w работна температура : -10 ºc ~ +55 ºc (+14 ºf~ + 131 ºf) работна влажност : 10 % ~ 90 % шасија : 1u шасија димензии : 315 × 230 × 45mm (12. 4 ×9. 1 × 1. 8 инчи) тежина(без hdd) : ≤ 1 kg (2. 2 lb).

R

Им се допаѓа и на купувачите