.

.

SOONWELL 2-канален Апарат Sony V Заклучување Напојување V Планината Li-ion Батерија Полнач за видео камера

SOONWELL 2-канален Апарат Sony V Заклучување Напојување V Планината Li-ion Батерија Полнач за видео камера

DEN 3336.00
Износ

Забелешка : Овој апарат важат само за да SOONWELL бренд на батеријата, може да не бидат компатибилни со оригиналниот батеријата и други видови на батерии.Оваа V планината dual channel БП батеријата пакет полнач е пренослив апарат за полнење за на камерата/camcoder надворешно напојување литиум батерии со V-заклучување.Единицата може да ви наплати две батерии истовремено, има 4-Пински XLR DC излезна моќ, и е опремен со вграден-во капацитети за управување на системот, обезбедување на најбрз полнење е можно.V Планината интерфејс,15 V 4.0 DC излез.AC 90-240 V, 47-63 Hz моќност.Поврзете го полначот и напојување со НАИЗМЕНИЧНА жица.Инсталирање на батерии на полнење излез на полначот.Вклучете го полначот се префрлите и на индикаторот за полнење осветлува како црвена, станува збор во статусот на полнење.Кога индикаторот за полнење bacomes портокал, тоа покажува дека батеријата е naarly да биде целосно наполнета.Кога индикаторот за полнење да се врти зелена, тоа покажува дека батеријата е целосно наполнета.Исклучете го моќ исклучување, отстранете ја батеријата. 1* Dual Channel Li-ion Батерија Пакет Полначот V Планината. 1* AC Кабел. 1* DC Излез на Кабел.Работата Настава : .Поврзете го полначот и напојување со НАИЗМЕНИЧНА жица .Инсталирање на батерии на полнење излез на полначот.Вклучете го полначот се префрлите и на индикаторот за полнење осветлува како црвена, станува збор во статусот на полнење.Кога индикаторот за полнење bacomes портокал, тоа покажува дека батеријата е naarly да биде целосно наполнета.Кога индикаторот за полнење да се врти зелена, тоа покажува дека батеријата е целосно наполнета.Исклучете го моќ исклучување, отстранете ја батеријата.

R

Им се допаѓа и на купувачите