.

.

DSTE Замена за 2X CGA-S005E Батеријата + DC68 Патување и Автомобил Адаптер за полнење Компатибилни Panasonic Lumix DMC-FX50 FX100 FX3 Ricoh ГР II Камера како DMW-BCC12 DB-60 IA-BH125C DB-65 BP-41 Д-Li106

DSTE Замена за 2X CGA-S005E Батеријата + DC68 Патување и Автомобил Адаптер за полнење Компатибилни Panasonic

DEN 335.76
Износ

Батерија Тип : Li-ion DC 4.2 V(макс) DC 3.6 V(значи).Капацитетот на батеријата : 6.5 Wh/1750m Ah.Инфо Функција за Живот Индикација.Еден Автомобил 12 V Полесни Адаптер Погоден за Патување.Патување Полначот Текст : AC 100-240 V 50/60 Hz Излез : 4.2 V 0.6 A. Целосна кодирани верзија, покажуваат нивото на батеријата во екран на камерата.Без мемориска ефект, може да биде обвинет или празни во секое време.Се изврши како добар или подобар од првите брендирани батерии на пазарот.Пати-од AC prongs, компактен и пренослив дизајн, лесно да се носат.Доаѓа со Автомобил 12 V Полесни Адаптер, ви овозможува да ја полните лесно кога надвор.Изграден со smart технологијата кој ги штити против краток спој, над-полнење и над-греење.

R

Им се допаѓа и на купувачите