.

.

Цело Каранфилче најголемиот Дел 1 Фунта Вреќа - Голема за Храна, Чај, Pomander Топки, па дури и Потпури - со Зачинета Светот

Цело Каранфилче најголемиот Дел 1 Фунта Вреќа - Голема за Храна, Чај, Pomander Топки, па дури и Потпури - со

DEN 285.36
Износ

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Нашите каранфилче се премиум квалитет и свежи за богат вкус во кисели краставички, пијалоци, кари и месо.Исто така може да се користи како дел од тиква зачин.Најголемиот ДЕЛ ВРЕДНОСТ ТОРБА - Овој огромен 1 Фунти торба е сигурен да трае!Спакуван токму тука, во САД и се испраќаат свежа да .ПОВЕЌЕ намени - Многу клиенти користат карамфил како зачин се разбира, или како дел од чај.Други, исто така, направи pomander топки со портокал кои се мирисна и лесно да се направи.Дури и за други користи за потпури.Одлични за Прослави и Божиќ!.НАУЧНО ИМЕ - исто така познат како Syzygium aromaticum, и во други јазици Laung (Хинди).КОРИСТЕТЕ ЦЕЛИНА ИЛИ ЗЕМЈАТА - исто така Можете да мелење овие каранфилче во ред во прав за употреба во рецепти.Користете агол на цитрус zester да се направат неколку дизајни во кожата на портокал.На нож за лупење премногу работи, но ќе се направи поширок ленти.Ѕиркаат ред на дупки во портокалова со забот ги собереш и да се поттикнат на каранфилче во претходна направени дупки.Вие не може да го најде овој е потребно, но ако се оформи со мали деца, како што беше, на каранфилче болат прсти без претходна направени дупки.Вие навистина може да се направи било каков дизајн ви се допаѓа на портокали.Ако сакате, може да заврши со тркалање на pomanders во земјата зачини за екстра мирис.Земјата цимет, ѓумбир, оревче, cardamom, и, се разбира, каранфилче, ќе биде убаво.Големите 1 фунта најголемиот дел торба со Зачинета Светот.Карамфил е сушен пупка од цвет што е ожнеана immaturely и сушени да стане вуди текстура целата карамфил знаете.Тоа е најважниот дел во спајс мешавини како garam masala, тиква зачин и исто така се користи за да се направи чаеви.Карамфил е етерично масло Eugenol е одговорен за својата топла и слатка арома.

R

Им се допаѓа и на купувачите