.

.

Nexxus Чисти и Чиста клима уред Хранети за Нега на Коса, Со ProteinFusion, Силикони, Боја, и Paraben Слободни 13.5 оз

Nexxus Чисти и Чиста клима уред Хранети за Нега на Коса, Со ProteinFusion, Силикони, Боја, и Paraben Слободни

DEN 359.76
Износ

ХИДРАТАНТЕН БАЛСАМ : ова лесни, навлажнувачки средството за смекнување на косата помага да се опорави косата е природен сјај и движење без мерење надолу.MOISTURIZED КОСА : од Чиста & Чиста линија на производи коса, оваа хидратантен балсам има Protein Fusion, ексклузивен спој на еластин протеини и морски минерали за мазна и хранети коса.СУВА КОСА, клима уред : основните состојки го очистат и да го оживее вашата коса да го поврати својата природен сјај и заклучување во 24 часа на хидратација.Клима уред ФОРМУЛА : направен без silicones, бои или parabens, оваа косата балсам обезбедува потребната влага без тешки start-up и остатоци.МАЗНЕЊЕ на клима уред : Родени во салони и усовршени од страна на науката, секој Nexxus коса производ е направена со протеини екстракти од природата повеќето скапоцени состојки за да се храни коренот на косата.ЧИСТИ И ЧИСТА ШАМПОН И БАЛСАМ : Оваа длабока клима уред Nexxus Чисти и Чиста клима уред, Хранети за Нега на Коса Со Protein Fusion, Силикон-слободен detoxes косата и се заклучува во влага.Сакате клима уред која остава косата длабоко подхрануваа, мека, мазна и силна..без тешки остатоци некои уреди го остави зад себе?Откријте Nexxus Чисти & Чиста Средството За Смекнување На Косата.Тоа detoxifies коса и moisturizes додека обновување на виталните хранливи материи.Nexxus Чисти & Чиста коса производи се спакувани со моќни состојки за да го очистат и да го оживее вашата коса.Формулиран за да се силиконски, боја и paraben слободни, оваа хидратантен балсам е нежна и доволно безбедно да го користите секој ден.Салон за убавина-направена со ексклузивна Protein Fusion мешавина на еластин протеини и морски минерали, оваа косата балсам обезбедува длабинско кондиционирање третман со помош на чиста исплакнете.Одлична за сите типови коса, можете да ослободете ја вашата коса на природната рамномерност на целиот ден, долго.Оваа длабока клима уред Nexxus Чисти и Чиста клима уред, Хранети за Нега на Коса Со Protein Fusion, Силикон-слободен detoxes косата и се заклучува во влага.Поправка на косата може да биде мулти-чекор процес кој вклучува комбинација на коса производи.Оваа клима уред работи и во соработка со Nexxus Чисти & Чиста Шампон, Invigorating Detox Скалпот Чистење и Негување на Detox 5in1 Невидливи Коса Масло.За длабоко detox, започнете ја вашата нега на коса рутински со Чиста & Чисти Скалпот Мелез да помогне да се отстрани нечистотиите, вклучувајќи информации за производот и масло start-up.Следната, очисти со Чиста & Чиста Шампон.Последниот, мазна оваа средството за смекнување на косата на влажна коса и почекајте три минути пред испирањето темелно.Му верувате на вашиот убава и здрава коса на моќта на Nexxus.Nexxus Чисти & Чиста Негување Detox клима уред ја штити косата влакна, оставајќи ја косата мазна и хранети со 0% parabens, бои или silicones.

R

Им се допаѓа и на купувачите