.

.

Glamulice Бебе Цвет Девојки Искра Tulle Ombre Туту Фустан Крштевањето Крштевка Облека Посебен Повод Роденден Фустани

Glamulice Бебе Цвет Девојки Искра Tulle Ombre Туту Фустан Крштевањето Крштевка Облека Посебен Повод Роденден

DEN 712.80
Износ

Памук, Чипка, Искра Tulle, Полиестер.Патент затворање.Рака Мие Само.Дизајн : 2021 Glamulice Цвет Бебе Девојка Празник Облека.Оваа убава принцеза инспириран фустан е направен со искра tulle да се направи фустан достојна за една принцеза.Таа има розово руменило, морнарица материјал се со чипка да се направи тоа навистина прекрасен фустан.Принцезата светкавиот туту фустан за роденден, забава, фотографирање пука, церемонија, фенси облека.Види вашиот малку ѕвезда трепкане во оваа дополнителна светкавиот фустан.Кој shimmery ѕвезди и ombre tulle шалче.На bodice карактеристики на памук/ полиестер/ sequins материјал.Материјал : Чипка, Полиестер, Светкавиот tulle, Памук, памук, наредени за непречено и удобно се вклопуваат.Големина и Боја : Одговара за 0-26 месеци.Бебе девојка O-вратот сина & руменило розев фустан + шапка.Морнарица церемонија фустани за деца девојки, морнарица бебе цвет девојка фустани за свадба, деца девојки искра фустан розова, млади девојки сина фустан, руменило розова фенси облека за деца девојки, розова tulle се облекуваат, за млади девојки, бебе девојки партија gown морнарица, принцезата искра фустан руменило розова.Стил : Цвет бебе девојка сина/ руменило розев фустан и капа во собата, бебе девојка чипка партија фустан, А-линија цвет бебе девојки фустан, sash, крои, чај должина, без ракави, O-Вратот, bowknot, mesh, подвижен, носат-отпорни, патент затворање на задната страна, скриени назад патент затворање, sash врски назад.Бебе девојки Божиќ облека, Нова Година облечи за бебе девојки, бебе девојки летни фустани, роденден фустани за бебе девојки.Прилики : Совршен за посебна прилика како бебе девојка балет танц, церемонијата, крштевањето, се облекуваат во костими, свадба, фото реквизити, прв роденден, празник, Божиќ, ноќта на Вештерките, Нова Година партија, секојдневно носење, торта пресече, заедничарење, церемонија, фестивал, фаза на изведба, татко, ќерка танц носат, рецитал вечер, на комуникација, на гала и други формални, семеен собир.СОВЕТИ (Мора да се Напомене) : Ние силно препорачуваме да ја проверите мерења со оглед на големината на табелата која ќе се најде во левата слики.Ве молиме погледнете го мерења како големината водич.Ние препорачуваме случува со мерењата и не возраста на детето да се обезбеди соодветно одговара. 2020 Glamulice Цвет Бебе Девојки Фустани.Оваа убава принцеза инспириран фустан е направен со искра tulle да се направи фустан достојна за една принцеза.Тоа е шампањ, руменило розова и морнарица материјал се со чипка да се направи тоа навистина прекрасен фустан.Принцезата Светкавиот Туту Фустан за Роденден, Забава, Фотографирање пука, Церемонија, Фенси Облека.Види вашиот малку ѕвезда трепкане во оваа дополнителна светкавиот фустан.Кој shimmery ѕвезди и ombre tulle шалче.На bodice карактеристики на памук/ полиестер/ sequins материјал.

R

Им се допаѓа и на купувачите