.

.

Бубачки Гел лак Смена Комплет - Гел лак Смена со 450Pcs Lint Слободни Помине Брише/10 Парчиња лак Смена Клипови/Cuticle Масло/Cuticle Тласкач/Нокти Датотека за Нокти и Ноктот

Бубачки Гел лак Смена Комплет - Гел лак Смена со 450Pcs Lint Слободни Помине Брише/10 Парчиња лак Смена Клипови/Cuticle

DEN 239.76
Износ

ПРОФЕСИОНАЛНИ ГЕЛ ЛАК СМЕНА КОМПЛЕТ - Вклучува 10pcs гел лак смена прст клипови, 450 компјутери lint слободни помине брише, 1pc нокти датотека жито 100/100, 1pc нокти датотека жито 180/180, 1pc cuticle тласкач, 1pc на ноктите почиста четка и 1pc cuticle масло.ЛЕСНО се ОТСТРАНИ ГЕЛ ЛАК - Само само 5 чекори, Мелење, Заврши, Клип, Нула, полски, придавам Влогови.Алатки што ви се потребни за секоја чекори се вклучени, да ги отстраните гел лак лесно без да оди во салон.CUTICLE МАСЛО за НЕГА на ВАШИТЕ РАЦЕ - природни пчела помине cuticle масло помага на вашата кутикулите и hangnails се лекува по using acetone решение, да ги задржи на ноктите хидрирани и здрави за вашиот следен нокти.СИГУРЕН КВАЛИТЕТ - Овие клипови се изработен од ABS пластика, кои се перат и еднократно, и тие би можеле добро да се вклопи во вашиот ноктите и ноктите, но нема да се чувствуваат голем притисок. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање - За која било причина не ви се љубовта бубачки помине сликарска четка, дозволете ни да знаеме, ние ќе ви даде целосна наплата или ви испрати замена, без прашања праша.Кликнете на "Додади во Кошничка" копчето за сега.Features1.Лесно да се отстрани лак, без повреда на ноктите површината на ноктот. 2.Prefect за at-home р emoving лак , не треба да се оди на салон за да се отстрани гел лак.3.Зачувај вашето време и пари, исто така можете да уживате во DIY помине уметност со вашите пријатели дома.4.Овој гел лак смена алатки се погодни за професионални салон користат и дома, DIY помине уметност.Се препорачува steps1. Нежно удар на површината на секој ноктите со 100/100 нокти датотека, додека сите сјај е исчезна.2. Поставуваат укината ги избрише на врвот на секоја ноктите.Отворете помине клип и да го затворите кон едни нокти со избрише внатре да наситен помине и ќе ви овозможи впива да се почне.3. Дозволете им на вашите нокти да ги впие за најмалку 15-20 минути.4. Користење на cuticle тласкач, нежно притисни на работ на гел исклучување на природни нокти да застанете и да ги отстраните.Ако гелот не е укинување на сите, натопете за дополнителни 5-10 минути.5. Користење на 180/180 датотека, нежно отстранете ги сите остатоци на гел лак што е на природни нокти и ги исклучите ништо лево на вашите нокти со брише.6. Завршница со cuticle масло за да ги задржи хидрирани и здрави за вашиот следен нокти!Пакет included1 X помине чисти brush1 X cuticle pusher1 X Cuticle Oil1 X 100/100 помине file1 X 180/180 помине file10 X помине гел лак отстранување на clips450 X Lint Слободни Помине Брише.

R

Им се допаѓа и на купувачите