.

.

Vishine Гел лак Сетови 6 Прилично Бои, УВ LED Впие Исклучување Гел лак Поставите Нокти Лак Подарок Сет (#03)

Vishine Гел лак Сетови 6 Прилично Бои, УВ LED Впие Исклучување Гел лак Поставите Нокти Лак Подарок Сет (03)

DEN 167.76
Износ

Ексклузивно : Vishine; Пакет се Вклучени : 6 x Гел лак Капацитет : 8ml/шише.Животната средина & Здрава : На 6pcs класичен бои гел лак се направени од 9 Toxin Слободни Состојка која го прави безбедно и има низок мирис.Без груби состојки или лепила кои водат до оштетени ноктите.Брзина Лекување Под УВ/LED Помине Светилка .Просек за LED светло 60-120 секунди, УВ светлина 2-4 минути.Не мелење.Не поднесување.Нема време на сушење по апликација : лекување со УВ гел.Крајот на redoing од нула.Долготрајни за најмалку 2-3 недели, фантастична и супер светол нокти за вас.Карактеристики · 6 Популарна и Тренди Боја Гел лак (Бара Врвот & База Палто - Не се вклучени) · 9 Toxin Слободни формула, лесно и безбедно да се примени. · Долготрајни за 21+ дена со совршен сјај.Сертификација · Произведени од страна на GMP фабрика (Добра Производна Пракса). · Поминаа SGS тест на Тешки метали и Токсиколошки проценка на ризикот. · СДС предвидено.Процес За Апликација : 1. Подготовка : Трим, датотека и удар нокти за чиста и сува површина. * Пред да се отвори шишето, се тркалаат шише помеѓу вашите раце и назад за да нежно се меша. 2. База на Грб : се Применуваат тенок база на грб, лек под УВ/LED светилка за 60-90 секунди. 3. Гел за полски : се Применува прв тенок слој на боја гел лак и лек под УВ/LED светилка за 90-120 секунди.Се применува вториот или третиот слој боја гел лак. * Кога се применуваат на бојата, избришете вишокот гел со четка пред примена на потези. 4. Топ Грб : Завршница со слој на врвот грб, лек под УВ/LED светилка за 90-120 секунди. * Примена на секој тенок слој е клучот * Совети за да се избегне chipping : 1. Пред примена, ве молиме да се осигурате вашите нокти се целосно сува, чиста и масло-слободни. 2. Не се применуваат гел за кожата или cuticle. 3. Се применуваат гел до работ на секој ноктите да се запечати гел со четка хоризонтално за да се избегне chipping.Процесот На Отстранување : 1. Лесно удар надвор сјај од врвот на ноктите со користење на ноктите бафер. 2. Натопете памук топката или подлога со ноктите гел смена и место на врвот на секоја ноктите. 3. Заврши на нокти со алуминиумска фолија или било помине заврши за да се обезбеди и да му дозволи на смена за да се впие. 4. Натопете за минимум 15 минути. 5. Отстрани памук и foils едно по едно време и нежно убивам гел со користење на отстранување стапче.Гел треба да падне лесно без многу напор.Ако е потребно, повторно наситен памук и rewrap прст и се впие за 5 повеќе минути. 6. Лесно удар ноктите повторно откако сите гел е отстранет.

R

Им се допаѓа и на купувачите