.

.

T8 ЛЕР Цевка Светилки 4FT, 60W 6500Lm 6000K Кул Бело Светло, T8 T10 T12 Флуоресцентни Замена Светилки 4 Метри, Висока Излезна D-Облик, Bi-Pin G13 База, Dual-Крај Погон, (4ft V Облик 6000K 25PCS)

T8 ЛЕР Цевка Светилки 4FT, 60W 6500Lm 6000K Кул Бело Светло, T8 T10 T12 Флуоресцентни Замена Светилки 4 Метри,

DEN 1557.60
Износ

СВЕТЛА, ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА - LEDTop Tronic T8 60 W 4 FT ЛЕР цевка светлина со висок излез 6500 LM, еквивалентно на 100 W флуоресцентна цевка, веднаш заштеда на 50% на вашата електрична сметка.6000 K кул бело го прави вашата соба посветла.СОВРШЕНА ЗАМЕНА - LEDTop Tronic LED цевки се идеални за 4ft флуоресцентни замени.Совршено осветлување за Гаража, магацин, супермаркети, канцеларии, погодност продавници, продавници, хотели, итн.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме инсталирајте ја оваа ставка далеку од радио, далечински управувач вратата, итн., кој може да предизвика EMI.V ОБЛИК на ДИЗАЈН - Овој V облик на 4-ред 384pcs LED чипови 4ft LED цевки има поголем зрак агол, 270 степен во споредба со V-форма, еден ред, и двоен ред LED цевки, кој може целосно да го осветлите вашата соба, особено совршен за LED осветлување во бензински пумпи, фабрики, гаражи, работилници, итн.ЛЕСНО да се ИНСТАЛИРА Постојните баласт треба да се отстранат или да се премости.Нашите T8 ЛЕР цевка светилки се dual-крај напојува.Инсталација во 10 минути или помалку!Лоцира баласт, намалување на топла и неутрални жици, а потоа исечете го контактот олово жици и да се поврзете на внесување на жици за излез на жици за да се заобиколат на баласт.Можете да ги инсталирате овие led цевка светилки насекаде на ѕид или плафон како што сакаат.Трговија на големо и мало - ние сме led цевка светлина фабрики кои ви обезбеди со подобри производи и по-продажбата на услугата, и подобро да се цени.Ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака до мене, јас ќе ви даде одговор во времето.За LEDTop Tronic-LEDTop Tronic е професионална производителот за led осветлување, за кои се воспоставени во 2009 година. Ние ќе се фокусираме на создавање на најдобрите осветлување искуство за вас.Главниот производ : LED Продавница Светла, LED Штала Светла, LED Цевка Светла, LED Светилки, LED Лента осветлување, Потоп Светла, Уличните Светилки, Ѕидни Светилки, etc FEATURESV-форма 4-ред LED, 384 парчиња ЛЕД Чипови, висока излезна, е посветла од еден ред и две-ред чипови светла.Пластичната маска е побезбеден од стакло сијалица капак.На замрзнатото поклопецот е дизајниран за анти-отсјај око за заштита, додека Транспарентен капак е посветла вградна светилка за осветлување.Намалување на трошоците за енергија за 50%Меркур-бесплатно, Без здравствена hazard Easy да се инсталира, Лесни, Долг животен век.Цевка Type T8 4 FT LED Цевка Светлина Bulbs Require едноставна, енергија-заштеда на баласт бајпас (директни жица) инсталација.Dual-крај напојува.

R

Им се допаѓа и на купувачите