.

.

РК Осветлување - 12V Низок Напон Текст Јасно Пламен Совет Декоративен Стил LED Сијалица 4W Candelabra E12 Завртка База LED Ретро Одговара Сијалица (4 Вати) (10/PK) (Пламен Совет)

РК Осветлување - 12V Низок Напон Текст Јасно Пламен Совет Декоративен Стил LED Сијалица 4W Candelabra E12 Завртка

DEN 1486.80
Износ

Класичната Сијалица се Погледне во Декоративни Пламен Совет Сијалица Стил со чисто Стакло Леќа. 4 Вати Потрошувачка на Енергија да се Спореди со 40 Вати Блескаво Сијалица.E12 Candelabra Завртка База Лесно пресврт на Инсталација - 12 Volt Текст (Не се типични за домаќинство напон). 25,000 Просечните работни Часови на Животот - 2700 K Емитуваат Топло Бела Светлина. 250 Лумен Излез Акцент LED сијалица со 360 степени светлина дистрибуција.РК Осветлување - Јасно декоративни совет светилки на располагање и во двете Торпедо Совет и Пламен Совет.Овој декоративен Стил LED Сијалица троши само 4 W и има Candelabra E12 Завртка База.Оваа сијалица е да работат и да бидат инсталирани на 12 V Низок Напон кола само и не не се компатибилни за нормално 120/130 volt текст апликации без трансформатор.Оваа сијалица е одличен ретро одговара кој е подготвен да го инсталирате во вашиот постоечки светлина string, знак светлина, или , пејсажи осветлување фенер, низок напон лустерот, или било општа намена светлина тела која работи со чекор надолу трансформатор или во 12 volt AC/DC низок напон за осветлување систем.Ова Јасно Стил LED Класичната Сијалица е warrantied за 2 години.Оваа Светилки е исто така лесно да се инсталира и оценет за сува локација на инсталацијата.Ова е пакет од 10 светилки.Секој стил на сијалица се продава одделно.

R

Им се допаѓа и на купувачите