.

.

JCKing (Пакување од 1) 3W E12 LED Светилка 64 SMD 2835 Led диоди (AC 110V-130V) Топло Бела (2300-3000K) 230 LM Халоген Сијалица Замена E12 LED Светло за Заштеда на Енергија Светилки

JCKing (Пакување од 1) 3W E12 LED Светилка 64 SMD 2835 Led диоди (AC 110V-130V) Топло Бела (2300-3000K) 230

DEN 192.00
Износ

Супер Светол!, Ниска потрошувачка, со осветлување агол од 360 степени.Не UV и IR зрачење; Без олово, жива и други загадувачи.Стандард E12 база LED Сијалица може да биде лесно да се инсталира.Интелигентни чип заштита на услугата живот на извор на светлина и да се обезбеди дека нема да се докрајчи лесно.Заштедува над 90% на енергија и намалување на електрична енергија записи.Намалување на ре-светилка фреквенција : животниот век е над 30000 часот за да се Спаси напор и трошоци за одржување се менува светилки често.Помина CE, ROHS сертификација, безбедност, заштита на животната средина, нема загадување и штетни материи.Спецификација : * Тип на Сијалица : LED * Материјал : високо квалитетен меки силиконски * Тежина : 9g * Напон : AC 110 V-130 V * Животот : 30000 часа * Лумен : 230 LM * Температура на Бојата : Топло Бела 2500-6400 K * Примена : E12 врз основа сијалица, широко се користи во различни вид на Лустерот или pendant тела таванот * Wattage : 3 W * LED Капа Тип : E12 * FCC, CE, Ro Hs Сертификација * LED Монистра : 64 x SMD 2835 * Димензии (Lx H)? 18 x 65mm * Инсталација : Може лесно да биде подготвен да го замени обичниот E12 халоген светилки.Пакет содржи : 1 x 3 W E12 База LED Светилки Топло Бела Нашите услуги Доколку имате прашања откако доби пакет, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе им обезбедиме на нашите најдобри По-Продажбата на Услугата и да се потрудиме да го реши проблемот ќе се судрите.Ако сте задоволни, ве молиме оставете ни 5-ѕвезда позитивни, вашиот позитивни коментари се од витално значење за нас!И ние секогаш ќе се обиде да го направи подобро.Ви благодариме за вашата поддршка.Контакт JCKing JCKing секогаш има за цел да обезбеди најдобри производи и услуги достапни за вас за повеќе погодно.За да се осигурате дека имате доби работа во добра состојба, да имаат положено сите производи кои ние распродадени строга квалитетот тест.Се надеваме дека тоа може да донесе големо искуство на корисникот.

R

Им се допаѓа и на купувачите