.

.

Палто Меѓународни C534AK6 3/4 Круг LED Царинење / Страна Маркер Светлина, Килибар, 6 Pack

Палто Меѓународни C534AK6 3/4 Круг LED Царинење / Страна Маркер Светлина, Килибар, 6 Pack

DEN 532.32
Износ

Вклучува (6) светла со хром прирабници и гума grommets. 8-16 V работен опсег.Тешко жичен дизајн спречува светилка-приклучок неуспех и корозија.Тенка и флексибилна за лесна апликација.PC2 оценет.На Палто C534 AK6 6-pack килибар 3/4" круг на грешки/страна маркер со гума grommet и хром рамки е дизајниран да се придржува кон важечките НИ FMVSS108 и Канадски CMVSS стандарди за безбедност за прием осветлување.Нејзините мали облик е во споредба со големина на паричка, оттаму и прекарот "денар светлина".Царинење маркерот е PC оценет, што значи дека тоа може да се види од 90 Степени надвор од центарот, помагајќи да се направи приколка, се повеќе се видливи од сите агли.На 12 V маркер светлина содржи 1-high-output LED кој нуди исклучителна осветленост и перформанси.Животот на LED светло далеку ја надминува традиционалната блескаво светла и привлекува значително помалку енергија.На страна маркер светлина и, исто така може да се користи како една ИДЕНТИФИКАЦИЈА на светлина (3-потребно), за комунални услуги, чекор добро, или кабинет светла.Денар светлина доаѓа со гума grommet и хром украсни рамки.Лесно се инсталира во било 3/4" отворање.

R

Им се допаѓа и на купувачите