.

.

maskfactory Деца Ликови aerosilver, Еднократно, Дише Лице Маски (Диносаурусите/Пирати, Зајаци/Срца) (2 Парчиња) (XX-Small, Диносаурусите/Пирати)

maskfactory Деца Ликови aerosilver, Еднократно, Дише Лице Маски (Диносаурусите/Пирати, Зајаци/Срца) (2 Парчиња)

DEN 334.80
Износ

ЗАБАВА ОБРАСЦИ : Диносаурусите, пирати, зајаци, и срца!Забава обрасци за сите деца.Во текот на целиот ДЕН СВЕЖИ : Нашата ткаенина е проткаена со Сребро (Ag+), која им помага на маска за да останат свежи и чисти во текот на целиот ден.ЛЕСНА Шаблон : Без споеви на носот за да се направи тоа удобно и да го затворите и кога се носи.Деца Големина Прилагодување Тапа вклучени.ЕДНОКРАТНО, ПЕРАТ, БРЗО СУШЕЊЕ & УВ ЗАШТИТА.Диносаурусите, пирати, зајаци, и срца!Нашата забава модели ќе добиете деца возбудени да носат маска.Ова е високо-квалитетни, дише, двоен слој не-медицински лицето маска.Направен во Јужна Кореја, со пот-wicking aerosilver влакна, овие маски се совршени за секоја активност.Одличен за детска поради тоа е мазна текстура и мала тежина.Таа има УВ заштита и суши брзо што го прави одличен за сите ден се носат на училиште или да се забавуваат во парк.Ткаенината е вткаена со Сребро (Ag+) која го задржува маска свеж и чист.Оваа aerosilver ткаенина има SEK Сертификатна Марка од Јапонија Текстилни Евалуација Технологија Совет.Ова е pack 2 различни пакет.На пример, ако изберете X-Мали и Диносаурусите/Пирати, ќе добие две маски, еден со диносаурус дизајн и еден со пиратите дизајн, како во Х-Мали.Големината : Ширина е во должина од уво до уво случува низ врвот на носот.Висина на должина од врвот на вашиот нос да брадата.XX-Small – Ширина : 25cm и под / Висина : 7cm и под X-Small – Ширина : 25cm–27cm / Висина : 7cm–9cm.

R

Им се допаѓа и на купувачите