.

.

JVCC DC-WGT-01 Прозорец Застаклување Лента [Двострано, Затворен Мобилен]: во 1/8. Дебела x 1/2 во. x 75 ft. (Црна)

JVCC DC-WGT-01 Прозорец Застаклување Лента [Двострано, Затворен Мобилен]: во 1/8. Дебела x 1/2 во. x 75 ft.

DEN 1430.40
Износ

Доколку не е поинаку наведено paints прикажани во паѓачкото мени се во инчи.Други користи вклучуваат монтажа на симболи, плочките со имиња, пластични ленти и огледала.Услуги/Температурата на работа : -22 F да 212 F.Застаклување лента е почиста и повеќе пригоден опција над застаклување китови и други неуредна или повеќе тешко да се примени на производите.Дебелина : 4 mils (лагер).Пена користи за JVCC DC-WGT-01 Прозорец Застаклување Лента е со високи перформанси затворен мобилен крстот-поврзани полиетилен кој е обложени на двете страни со високи перформанси растворувач-базирани акрилик лепило.Тоа е супериорен печат од прашина и влага, поради неговата еластична, мека пена.Ослободување на Лагер : сина полиолефин филм.Лепило систем е формулиран за да се поврзе со стакло, дрво и алуминиум супстрати со брзи stick, голема кора лепливоста и многу добар сила.Пена е со високи перформанси затворен мобилен крстот-поврзани полиетилен кој е обложени на двете страни со високи перформанси растворувач-базирани акрилик лепило.Лесно кора поли лагер овозможува постојана и целосна лагер отстранување текот на прозорецот застаклување апликации (создавање на печат помеѓу изолирани стаклени panel прозорецот и sash што помага да се спречи воздух и вода, протекување).Тоа е супериорен печат од прашина и влага, поради неговата еластична, мека пена.Застаклување лента е обично се користи за време на процесот на инсталација за да се спречи ветер и вода од влегуваат со создавање на внатрешноста печат помеѓу изолирани стаклени панел и на прозорецот sash/кутија.Лесно кора поли лагер овозможува постојана и целосна лагер отстранување текот на прозорецот застаклување апликации (создавање на печат помеѓу изолирани стаклени panel прозорецот и sash што помага да се спречи воздух и вода, протекување).JVCC DC-WGT-01 двострано прозорец застаклување лента има извонредни отпорност на временските услови потребни за надворешна употреба.Технички Information Core : 3 инчен diameter Backing/Превозникот : затворен мобилен крстот-поврзани полиетилен foam Adhesive : растворувач-базирани acrylic Release Лагер : сина полиолефин film Certifications : AAMA-уверение за тестирање и approved Thickness : 4 mils (лагер)Услуга/Температурата на работа : -22 F да 212 FPeel Адхезија (1/16 quot; дебела) : 73 унци на inch Peel Адхезија (1/8 quot; дебела) : 46 унци на inch Density (1/16 quot; дебела) : 4 килограми за кубен foot Density (1/8 quot; дебела) : 2 килограми по кубни нога.Излупете Адхезија (1/16-инчи дебела) : 73 унци на инч.

R

Им се допаѓа и на купувачите