.

.

МТ Маскирање Лента - сликовница Животно (MTEX1P36)

МТ Маскирање Лента - сликовница Животно (MTEX1P36)

DEN 165.60
Износ

30мм×10m.За моделот : Постојат варијации во моделот на производот, но не е дефектен поради практичноста на процесот.мт ex серијата.Животно слика книга сега е директно маскирање лента.Тоа е радосна, и тоа е импресивен мт во различни сцени.Овие мт washi ленти се симпатична и стилски декоративни ленти се достапни во различни дизајни!Washi лента е занает маскирање лента што доаѓа во многу бои и дезени и има тони креативни употреби.Мт ленти се произведени од страна на Kamoi Kakoshi, специјализирана Јапонски производител на маскирање ленти кои се користат во различни апликации вклучувајќи индустриски и декоративни.Атракција на планината се што следува : Супериорна функционалност како што се "запишување", "може да биде раскинат надвор од рака", "монтажни "и "обновливи".Покрај тоа, богата експресивна моќ за да се стимулира сензибилитетот на washi, како што се "мека текстура, боја "и "чувство на чиста".Планината ќе се носат радост на создавање и погодност.Сега мт има користат како стационарни и завиткување алатки, исто така како алатка за да се изразат чувства кон себе и сакани, вклучувајќи производство на внатрешни работи и лица.Мт не е ограничен апликации, тоа е роден користи само бројот на луѓе кои го користат, она што за таа стана мт најголемата атракција.Можностите се бескрајни.

R

Им се допаѓа и на купувачите