.

.

Gigabyte Intel Z77 LGA 1155 AMD CrossFireX/NVIDIA SLI Двојна LAN Двојна UEFI bios-от ATX Плоча GA-Z77X-UD5H

Gigabyte Intel Z77 LGA 1155 AMD CrossFireX/NVIDIA SLI Двојна LAN Двојна UEFI bios-от ATX Плоча GA-Z77X-UD5H

DEN 2639.76
Износ

ПРОЦЕСОРОТ : Поддршка за Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron процесори во LGA1155 пакет.Чипсет : Intel Z77 Express Чипсет.Меморија : 4 x 1.5 V DDR3 DIMM штекерите (подножјата) поддршка до 32 GB на системската меморија.Dual channel мемориска архитектура.Поддршка за DDR3 1600/1333/1066 MHz меморија модули.Поддршка за не-ECC меморија модули.Поддршка за Екстремни Меморија Профил (XMP) мемориски модули.Аудио : Realtek ALC898 кодек.Поддршка за X-Fi Xtreme Верност и EAX Напредни HD 5.0 технологии.LAN : 1 x Atheros Gb E LAN чип (10/100/1000 Mbit) (LAN1). 1 x Intel Gb E LAN чип (10/100/1000 Mbit) (LAN2).Поддршка за AMD Cross Fire X/ NVIDIA SLI технологијата.Expension Слотови : 1 x PCI Express x16 слот, работи на x16. 1 x PCI Express x16 слот, работи на x8. 1 x PCI Express x16 слот, работи на x4. 3 x PCI Express x1 слотови. 1 x PCI слот.Складирање Интерфејс : 2 x SATA 6 Gb/s конектори. 4 x SATA 3 Gb/s конектори. 1 x m SATA конектор.Поддршка за RAID 0/1/5/10. 2 x Marvell 88 SE9172 чипови : 3 x SATA 6 Gb/s конектори. 1 x e SATA 6 Gb/s конектори.USB : До 2 USB 3.0/2.0 порти.До 6 USB 2.0/1.1 пристаништа.Чипсет + 2 ПРЕКУ VL810 Центри : До 8 USB 3.0/2.0 порти.До 2 IEEE 1394a пристаништа.Внатрешни I/O Конектори : 1 x 24-pin ATX главната моќ конектор; 1 х 8-пински ATX 12 V моќ конектор; 1 x PCIe моќ конектор; 5 x SATA 6 Gb/s конектори; 4 x SATA 3 Gb/s конектори; 1 x m SATA конектор; 1 x CPU вентилатор header; 4 x системот фан заглавија; 1 x преден панел header; 1 x преден панел аудио header; 1 x S/PDIF Надвор header; 3 x USB 3.0/2.0 наслови; 2 x USB 2.0/1.1 заглавија; 1 x Јасно CMOS скокач; 1 x Trusted Platform Module (TPM) header; 1 x копчето; 1 x копчето за ресетирање; 1 x Јасно CMOS копчето; 1 x heatsink LED моќ конектор; 1 x bios-от, се Префрлат; Напонски Мерни Точки.Задниот Панел Конектори : 1 x D-Sub port/1 x DVI-D port/1 x оптички S/PDIF Out конектор/1 x HDMI порт/1 x Display Port/1 x e SATA 6 Gb/s конектори/4 x USB 3.0/2.0 порти/2 x USB 2.0/1.0 пристаништа/1 x IEEE 1394a port/2 x RJ-45 пристаништа/6 x аудио приклучоци.Опис на производот Поддржува 3 Генерал. Intel 22nm Процесори и 2 Генерал. Intel Core Процесори (LGA1155 штекер).GIGABYTE Дигитални Моќ на Моторот со GIGABYTE 3 D Моќ.GIGABYTE 3 D bios-от (Двојна UEFI).Одборот m SATA слот за m SATA SSDs.PCI Express Генералот 3.0 поддршка. 2-way SLI и 2-начин Cross Fire X мулти-GPU поддршка.Луцидни Virtu Универзална МВП графичкиот процесор виртуелизација поддршка.HDMI, DVI, RGB) и Display Port.Dual LAN (Intel Gigabit + Atheros Gigabit Ethernet контролори).Realtek ALC898 со Висок Квалитет 110d B SNR HD аудио.GIGABYTE Ултра Трајни 4 Технологија.GIGABYTE 333 Одборот Забрзување (USB 3.0, SATA 3.0 Анти-Пренапони ICAll Солидна Капи; Пониски RDS(на) MOSFETs Наменета за PCI Express Генерал. 3 Поддршка GIGABYTE 7 серија плочи ги искористат предностите на најновите поврзаност и проширување автобус технологии достапни на Intel платформа.3-та генерација на Intel Core процесор платформа (вклучувајќи Intel Z77 чипсет) debuts новиот PCI Express генерација. 3.0 проширување автобус, овозможувајќи им на корисниците да ги искористат предностите на следната генерација, high-bandwidth дискретна графичка картичка решенија. *PCIE Генерал. 3 зависи од ПРОЦЕСОРОТ и експанзија картичка компатибилност.Луцидни Универзална МВП Поддршка ја Зголемува отвореноста и FPS на било game Improves игри рамка стапки 30-70%се Зголемува Vsync рамка стапки – 120 FPS+Sharpens визуелен квалитет без tearing Works беспрекорно со стотици игри на Одборот m SATA Поддршка GIGABYTE 7 серија плочи функција на одборот m SATA слот им овозможува на корисниците лесно да ги искористат предностите на напредни SSD-базирани на технологии како Intel Smart Response и Intel Брз Старт.Монтажа прифатлива, низок капацитет m SATA SSD директно на вашата матична плоча може да го подобри вашиот КОМПЈУТЕР перформанси со подобро целокупната десктоп одговорност, побрз boot пати и побрзо систем продолжите од 'го Суспендира на Дискот" и "Standby" режими.Спецификации *спецификација и слики се предмет на промена без претходна најава.

R

Им се допаѓа и на купувачите