.

.

Isabelvictoria 2Digit PC Компјутер Мајка Одбор Грешки Пост Картичка Аналитичар PCI Плоча Тестер Дијагностика Екранот за Десктоп PC

Isabelvictoria 2Digit PC Компјутер Мајка Одбор Грешки Пост Картичка Аналитичар PCI Плоча Тестер Дијагностика

DEN 1113.36
Износ

Новиот компјутерски тест картичка со детални инструкции. 1. Од подигнување на компјутерот да внесувате систем, комплетен систем е прикажан.Тоа е погодно да се тестираат причините зошто матична плоча не го вклучите, како што се меморијата не е вклучен во, ПРОЦЕСОРОТ е скршен, на графичка картичка е расипан, или на копчето за РЕСЕТИРАЊЕ на шасија не е вклучен. 2. Како и да е, со него, компјутер неуспеси се јасни во поглед и лесно можат да бидат елиминирани!. 3. Работната принцип е да се користи за откривање на резултатите на внатрешната Bos self-check програмата во матичната плоча, и прикажување на код преку код што значи брз референтна табела во оваа книга, ќе можете брзо да ги знаете на компјутер неуспех.Опис : Може да се користи, особено кога компјутерот не може да се подигне оперативниот систем и црн екран говорникот не звук, употребата на оваа картичка е полесно да се направи ќе направите повеќе со помалку, една многу добра алатка.Со оваа картичка, вие сте веќе не е дебитант!!Тоа е лесно за инсталација, само приклучете во PCI интерфејс.Пресретнат и хексадецимален код на вашиот компјутер подигнување.Спецификации : Боја : Зелена и Black Hexadecimal карактер display5 LED индикатор : -12, +12, ПРВО#,VCC,3 V3 Detailed & прецизни LED функција маса и шифра Показател маса, погодно за вас consulting Compliant за AMI, Награда, PHONENIX BIOSPackage се Вклучени : 1 buc * 2-цифрениот дијагностички card Notes : 1. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики.2. Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

R

Им се допаѓа и на купувачите