.

.

SanDisk MicroSDXC 128GB Ултра Мемориската Картичка Работи со Motorola Телефон Мото G41, Мото G31 (SDSQUA4-128G-GN6MN) UHS-I Класа 10 А1 Full HD Пакет со 1 Сè, Но Stromboli MicroSDXC & SD Читач на картички

SanDisk MicroSDXC 128GB Ултра Мемориската Картичка Работи со Motorola Телефон Мото G41, Мото G31 (SDSQUA4-128G-GN6MN)

DEN 487.44
Износ

Пакет со (1) 128 GB San Disk micro SD картичка и (1) Сè, Но Stromboli Мулти-Слот за Картичка Читателот - Вклучува SD, Micro SD (ТФ), М2, и MS слотови за easy transfer.Компатибилен со било Motorola Телефон со micro SDXC порта како што е Мото G Моќ, Мото G51 5 G, Мото G31, Мото G41 и многу други Motorola Телефони (проверете уред прирачник за точната компатибилност).Прочитајте брзина до 120mb/s; номинална А1 за стан перформанси и UHS Брзина Класа U1 и Брзина на Класа 10 за Full HD видео снимање и репродукција.Shockproof, температура-доказ, водоотпорен, и да се Х-зраци-доказ и репродукција.Идеален за Android-базирани паметни телефони и таблети за повеќе проширување складирање.San Disk Ултра micro SD UHS-I картичка е одличен избор за Android-напојува телефони и други паметни телефони и таблети.Со San Disk Ултра micro SD UHS-I карти ќе имаат корист од побрзо преземања, поголем капацитет, и подобри перформанси за да се фати и да ги чува високо-квалитетни слики и Full HD видео.Да ги искористат предностите на ултра-брзо читање брзина за да заштедите време движат фотографии и видеа од картичката на вашиот компјутер.Со Класа 10 видео рејтинг ќе биде подготвен да го фати висок квалитет на Целосно HD (1080p).San Disk Ултра Micro SDHC и Micro SDXC UHS-I картички се водоотпорни, температура доказ, X-ray доказ, и shockproof.За сите причини зошто паметен телефон фотографи во светот доверба San Disk да ги задржат своите спомени безбедно.Компатибилен со Мото G Моќ, Мото G51 5 G, Мото G31, Мото G41, Мото E20, Мото E40, G Чиста, Мото G Моќ (2021), Еден 5 G кец на десетка, Мото G Игра.Исто така работи со Мото G Пенкало (2021) и Мото G9 Моќ.Пакетот вклучува (1) 128 GB micro SD картичка San Disk мемориската картичка (1) Сè, Но Stromboli Мулти-Слот за Картичка Читателот.

R

Им се допаѓа и на купувачите