.

.

Meind100w Инверторот Dc 12v на Ac напон 220v Автомобил Моќ Конвертор со USB Адаптер за полнење

Meind100w Инверторот Dc 12v на Ac напон 220v Автомобил Моќ Конвертор со USB Адаптер за полнење

DEN 407.76
Износ

100w изменета синусен облик автомобил моќ инвертер.DC 12 V на AC напон 220 V автомобил моќ инвертер.Може да се наплатат лаптоп и moblile телефонот во исто време.Со полнење преку USB порт.Изменета синусен облик инверторот како најдобро решение за итни напојување на побарувачката.Оваа Meind 100 W мобилни моќ инвертер е дизајниран да се трансформира на DC 12 V на AC напон 220 V новиот стил моќ трансформатор може да се примени за да се Различни.Спецификации : 1)Континуирана Моќност : 100 W 2)Врвот Моќност : 200 W 3) DC влезниот Напон : 12 V 4) AC излезен напон : 220 V 5) Waveform : Изменета Синус Бран 6) AC излезна фреквенција : 50 Hz ±4 Hz 7) DC Напонски опсег : 10.5~15.0 V 8) DC Не-оптоварување Тековната влечење : ≤0.4 засилувачи(во 12 V влез) 9) LED Индикатор : Текст напонско ниво, излез оптоварување ниво и статус 10)Ефикасност (Typ.) : ≥90.5% 11)Осигурач : 1*15 A 12)Лилјак.Мал Аларм : 10.5 V±0.5 V 13)Лилјак.Мал Исклучување : <9.6 V 14)во Текот Вчитај Заштита : исклучи излез напон, ре-енергија за да закрепне 15)во Текот Voltag : 15.5 16 V)за Ладење Вентилатор : Yes 17)Полнење преку USB Порта : DC 5.5 V±0.5 V 18) USB порт излез тековната : 500m A Функција: 1) слаба батерија shut-off 2) Hight батеријата shut-off 3) Автоматски се прегрее shut-off 4) заштита од Преоптоварување 5) Мал профил, мала тежина, зелен звук.

R

Им се допаѓа и на купувачите