.

.

6S 24V20A Литиум Батерија Заштита Одбор Конектор за PCB Модул BMS на Батерија на Мобилен Заштита Модул со Рамнотежата Полнење Функција

6S 24V20A Литиум Батерија Заштита Одбор Конектор за PCB Модул BMS на Батерија на Мобилен Заштита Модул со Рамнотежата

DEN 294.96
Износ

НИСКА ПОТРОШУВАЧКА : MOS цевка може да се контролира на полнење и празнење на батеријата, и режимот на тековната потрошувачка е ниско, многу практичен во работата и животот.МУЛТИ ЗАШТИТА : литиум батерија заштита модул има над вршењето заштита, во текот тековната заштита, над задолжен заштита, високо ниво на полнење и празнење струја.ИЗДРЖЛИВИ : литиум батерија на полнење одбор може да висока точност напон, детекција коло, таписерии изработка за максимална трајност и удобен големина.ПРАКТИЧНА настава : На BMS мобилен заштита одбор е погоден за производство на електрична вежби со почеток тековната подолу 20 A и моќ подолу 170 W.Со рамнотежата полнење функција.ПРИМЕНА : На батеријата заштита одбор е погодна за литиум батерии со номинален напон од 3.7 V и полн напон на 4.2 V (вклучувајќи 18650, 26650, Li‑Полимер, без ограничување на големината).Спецификација : Предмет Тип : Литиум Батерија Заштита Одбор Материјал : PCB Рамнотежа Функција : Да Жици на Владата : во Истата Порта Мобилен : Li Ni Co Mn O2 25.2 V Главната Коло Спроведување Внатрешна Отпорност : ≤20 MΩ Апликација : Погоден за литиум батерии со номинален напон од 3.7 V и полн напон на 4.2 V (вклучувајќи 18650, 26650, Li‑Полимер, без ограничување на големината).Пакет Листа : 1 x Заштита Одбор.

R

Им се допаѓа и на купувачите