.

.

Mincho Професионални Скица на Цртеж Молив Set - 24 Парче Уметник Моливи Сет Вклучува Графит, Јаглен, Гумичка Моливи (7H-14B), Идеален за Цртање Уметност, Скицирање, Засенчува?

Mincho Професионални Скица на Цртеж Молив Set - 24 Парче Уметник Моливи Сет Вклучува Графит, Јаглен, Гумичка

DEN 143.76
Износ

ЦЕЛОСЕН ПРОФЕСИОНАЛЕН УМЕТНИК СКИЦИРАЊЕ МОЛИВ SET - Вклучува 19 компјутери наострен професионални и квалитетни скицирање моливи 14 B, 12 B, 10 B, 8 B, 7Б, 6 B, 5 B, 4Б, 3Б, 2Б, В, HB, H, 2 H, 3 H, 4 H, 5 H, 6 H, 7 H, 3 парчиња јаглен молив (меки, средни, тешко), 1 buc woodless графит моливи, 1 buc гумичка моливи.Без Разлика како сакате да се Подготви,ние имаме право сива ниво.ВИСОК КВАЛИТЕТ на СТАПОВИ ЗА УМЕТНИЦИ НА СИТЕ НИВОА - Не-токсични и еко-пријателски пријателски моливи се придржува кон строгите ASTM D-4236 и EN71 стандарди.Се УКИНУВА ЧИСТИ : Направена од најдобрите basswood, овие уметник моливи за скицирање содржат РАМНОМЕРНО РАСПОРЕДЕНИ ГРАФИТ резултира со ПОДОЛГО ТРАЕЊЕ ТОЧКА што е отпорен на напукнување и chipping.ШИРОК СПЕКТАР НА СКИЦИРАЊЕ МОЛИВИ - Овој професионален уметнички молив поставите доаѓа со вкупно 24 парчиња, Идеален за цртање, скицирање и doodling.Совршен за илјадниците уметници и аматери од сите возрасти во потрага да ги развијат своите вештини за цртање.Мазна пишување чувство,со Врвен квалитет графит молив за пишување,а хексагонална форма која го спречува возен исклучување на табелата, овој повеќенаменски уметници сет ќе ви ги изработката казна, детални илустрации & текстура засенчување како про.Цртеж моливи им овозможи на creatin.СОВРШЕН ОДМОР ПОДАРОК - Ова Mincho 24-парче цртање скицирање уметност моливи поставите СОВРШЕН ПОДАРОК за ПОЧЕТНИК УМЕТНИК и уметници бара да ги преземе своите ЗАСЕНЧУВАЊЕ & СКИЦИРАЊЕ како Божиќ, роденден или Нова Година на подарок.Овој сет младиот и надежен уметници и младите новите талент за уметници кои сакаат да се вратат на старата страст, овој сет е загарантирана да ги добиете за постигнување на нивните цртање влошки во рамките секунди од отворањето!.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - Ако не ги сакам, ќе добиете вашите пари назад, загарантирана - Не Фаќа - Без Скриени Трошоци Додади во Кошничка Сега!.Mincho 24-Парче Професионални Скица на Цртеж Моливи Сет : Вклучува 19 компјутери 14 B, 12 B, 10 B, 8 B, 7Б, 6 B, 5 B, 4Б, 3Б, 2Б, В, HB, H, 2 H, 3 H, 4 H, 5 H, 6 H, 7 H, 3 парчиња јаглен молив (меки, средни, тешко), 1 buc woodless графит моливи, 1 buc гумичка моливи.Различни модели за да ги задоволат вашите сликарство потребите на Овој повеќенаменски уметници сет ќе ви ги изработката казна, детални илустрации & текстура засенчување како про!Почисти Линии, Поостри Деталите за Секој од нашата pre-наострен моливи и се меша алатки се направени за создавање на чиста, здив-преземање на деталите, да биде неограничена власт, следење, stippling, или мајсторство на вашиот сопствен дизајн.Ако сте во потрага да се зголеми моќта на вашиот уметничка способност, се нашите 24-парче сет денес и да се подготви за да создадете нешто на светот никогаш не го видел!Најважно, за разлика од другите архивски квалитет на цртеж моливи за уметници и цртање колекции, вие ќе се чувствувате добро во врска со КВАЛИТЕТОТ и ВРЕДНОСТА што ја примате - затоа што се добива секој црно-сива цртање молив што треба да се создаде брилијантна уметноста на вашиот скица подлога, возрасни coloring book & дури и во страст планер за помалку отколку што ќе инвестираат на друго место.Пакување информации - 19 компјутери Скица на Цртеж Моливи, 3 парчиња јаглен молив (меки, средни, страна), 1 buc woodless графит моливи, 1 buc гумичка моливи - Картонска кутија Безбеден и Лесен за Употреба : Погоден за деца 3 и погоре.Тие се обезбеди супер мазна Цртање во секое време.

R

Им се допаѓа и на купувачите