.

.

Dedeco 5295 Бела Jumbos, (3/32) Форма E (Пакување од 5)

Dedeco 5295 Бела Jumbos, (3/32) Форма E (Пакување од 5)

DEN 1624.80
Износ

Ултра-Фини - за полирање на злато.Алуминиум Оксид.Долготрајни.Основана како специјализирани абразивни производство речиси пред еден век, Dedeco е поранешен поделба на светски 3m компанија, семејство во сопственост и управувана од 1983 година, Dedecos посветеност на квалитет и услуга има направено во водечки глобален бренд.Sunburst Технологија е, без прашање, подобро од алтернативите во секој можен начин.Многу флексибилни и издржливи, тие се направени со користење на термо пластични врзани абразиви.Многу побезбедни од жица, исклучително conformable, побрзо и поефикасно од гума, најлон, и влакна.Радијална наежвам дискови работа на метал, како и керамика, пластика, дрво, и акрил.Дури и подобро, тие траат многу долго време, се кандидира кул со минимална топлина израстоци, бараат светлина притисок, и работа quire добро на двајцата високи и ниски брзини, со модуларен дизајн кој овозможува оџакот нив за оптимални резултати.За над 80 години, Dedeco е посветена на обезбедување на највисок квалитет на абразивни решенија.Со неодамнешното воведување на Sunburst термопластични-врзани абразиви, традицијата продолжува.На Sunburst спектар на флексибилни, а сепак цврсти абразиви се најпознатите разноврсна, ефикасно и ефективно решение за речиси секоја задача претходно да се реши со опасни жица четки или неуредна пескарење производи.

R

Им се допаѓа и на купувачите