.

.

OPRO Злато Младите Mouthguard за Протези со Случајот за Деца на Возраст 7+ | Спорт Отворот за Фудбал, Хокеј, Рагби, Софтбол. Забите и Непцата Shield Заштита за Контакт Спорт

OPRO Злато Младите Mouthguard за Протези со Случајот за Деца на Возраст 7+ | Спорт Отворот за Фудбал, Хокеј,

DEN 383.76
Износ

НЕКА СТОМАТОЛОЗИ се грижи за ВАШЕТО ДЕТЕ ЗАБИ – кога учествуваат во бокс, фудбал или некој друг контакт спортски треба спортски mouthguard дизајниран од страна на стоматолог.Тоа е токму она што ќе го добиете од OPRO најголемите светски стоматолог mouthguard.ДОВЕРЕНИ од СТРАНА на ПРОФЕСИОНАЛЦИ – Не само да ни збор за тоа; прашате било една од нашите официјални меѓународни младински партнери како што се Поп Ворнер, Американскиот Младински Фудбал, Добри Спортски и многу, многу повеќе.НИЕ ги ДОСТАВУВАМЕ УЧИЛИШТА – Секоја година OPRO посети стотици училишта да се вклопи деца со професионален квалитет гласноговорници.Кога станува збор за заштита на детските заби, училишта изберете OPRO.ИЗРАБОТЕНИ И ТЕСТИРАНИ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - секој OPRO mouthguard е направен и тестирани во Велика Британија.Заштита на забите на вашето дете, јазикот и вилицата се од огромна важност.ДРУГИТЕ ВЕТУВАЊЕ.НИЕ ГАРАНТИРАМЕ - 18 месеци гаранција и стоматолошки покрие до $15,000. Лесен-за-мувла : Нашите Злато Протези Mouthguard доаѓа со нашата сопствена фитинг лулка што го прави монтирање процес напор.На отстранување, тоа создава воздушни перници за дополнителна удобност и заштита.Види нашата реално време, чекор-по-чекор водич да видиме како тоа функционира.Конкуренцијата-нивото одговара и удобност : Перки се со цел да се вклопи во целиот подготвуваат и калап за секој поединечен заб, како што залак надолу, обезбедување на нарачана одговара за лесно да дишат и да се зборува, без потреба да се виолина со позиција или да го однесете вашиот guard надвор.Супериорен заштита за вашата уста : Шок апсорбирање на дизајн ви дава доверба во вашиот заштита, притоа оставајќи ве да се концентрирате на она што го прават најдобро.Антимикробна заштита : Вашите протези mouthguard е заштитена со антимикробна адитивот и случајот за животот на вашиот guard - минимизирање на било каков ризик на болест или инфекција.Лесен-за-мувла : Нашите Злато Протези Mouthguard доаѓа со нашата сопствена фитинг лулка што го прави монтирање процес напор.На отстранување, тоа создава воздушни перници за дополнителна удобност и заштита.Види нашата реално време, чекор-по-чекор водич да видиме како тоа функционира.Конкуренцијата-нивото одговара и удобност : Перки се со цел да се вклопи во целиот подготвуваат и калап за секој поединечен заб, како што залак надолу, обезбедување на нарачана одговара за лесно да дишат и да се зборува, без потреба да се виолина со позиција или да го однесете вашиот guard надвор.Супериорен заштита за вашата уста : Шок апсорбирање на дизајн ви дава доверба во вашиот заштита, притоа оставајќи ве да се концентрирате на она што го прават најдобро.Антимикробна заштита : Вашите протези mouthguard е заштитена со антимикробна адитивот и случајот за животот на вашиот guard - минимизирање на било каков ризик на болест или инфекција.Внатрешниот канал во нашите Себе-Одговара mouthguards е наредени со единствена гел-како, мека проток ЕВА со кој се овозможува за сопствени и сигурно одговара само за вас.Точната 'рецепт' на овој гел е ексклузивно за OPRO и е добро чувана тајна, така да нема да најдете никаде на друго место!.Нашата Стоматолошка Заштита е тука за вашиот мир на умот во случај на нешто се случува да забите додека носи вашиот OPRO Mouthguard.

R

Им се допаѓа и на купувачите