.

.

Manitowoc UDF0240A НЕО 26-Инчен Воздушно Ладење Генерал Undercounter Мраз Машина со 90-Фунти за Отпадоци, 115V, NSF

Manitowoc UDF0240A НЕО 26-Инчен Воздушно Ладење Генерал Undercounter Мраз Машина со 90-Фунти за Отпадоци, 115V,

DEN 3582.48
Износ

НЕО undercounter мраз машини се дизајнирани да обезбедат мраз во право, каде што треба - на дофат.Подобрувања во Перформансите, Интелигенција и Практичноста се направи вашиот мраз машина лесно да се поседуваат и помалку скапо да работат.Перформанси на НЕО произведува повеќе мраз отколку некогаш, додека со користење на помалку вода и електрична енергија.Складирање бин обезбедува водечка индустрија на капацитетот.Интелигенција - НЕО обезбедува повратни информации со полна корпа и услуга индикатори.Одложување функција ви овозможува да го паузирате вашата машина за бавно периоди или деновите кога сте затворени.Погодност - НЕО нуди напред-лизгачки складирање корпа за лесен пристап до ладење компоненти, без да се движат на целиот мраз машина.Мазна, запечатени храна-зона со отстранлив вода коритото, дистрибуција цевка, и амортизерите вратата за побрзо чистење.Alpha San додава копче за внатрешни компоненти.Достапни Lumin Ice Раст Инхибитор се протега чистење интервали со намалување на квасец и бактерии раст одржување на вашиот мраз машина за чистење, подолго.НЕО Undercounter Мраз Создателот, коцка-стил, воздушно ладење, само содржани, 26"W x 28"D x 38-1/2"H, капацитет на производство до 215 lb/24 часа во 70°/50° (160 lb AHRI заверена на 90°/70°) 90 кг мраз капацитет за складирање, електронски контроли, генерал големина на коцки, 6" прилагодливи ногарки со flanged нозе (сива насликани), 1/3 HP, NSF, c ULus, CE.

R

Им се допаѓа и на купувачите