.

.

Bingfu Lora Антена 915mhz LoRaWan Стаклени Влакна Антени 4dBi со 20ft RG58 Кабел за RAK Nebra Bobcat HNT Хелиум жешко место Рудар SyncroBit Портал Lora Модул Repeater RP-SMA SMA Антена

Bingfu Lora Антена 915mhz LoRaWan Стаклени Влакна Антени 4dBi со 20ft RG58 Кабел за RAK Nebra Bobcat HNT Хелиум

DEN 612.00
Износ

【Фреквентен Опсег】 - 860 MHz - 930 MHz. 【Пакување Листа】 1x хелиум антена(N машки Конектор); 1 x 20 ft RG58 Проширување Кабел(N Женски RP-SMA Машки); 1 x Адаптер (RP-SMA Женски SMA Машки); 2 x U-Завртки (Пол не е вклучен). 【Цврста Конструкција】 - Силна fiberglass антена маска, трајни, anticorrosive, запечатени добро и водоотпорен. 【Совети】 - За подобар прием, ве молиме монтирање на антена со (50-ohm) ниска загуба проширување кабел на вашиот покрив или во таванот.И не поврзување и прекинување антени без напојување надолу "жешко" место. 【Апликација】 - Компатибилен со сите хелиум рудар "жешко" место : Nebra HNT Внатрешна/Надворешна Жариште Рудар, RAK V2 "жешко" место Рудар, BOBCAT Рудар 300, Syncro Bit Портал, Sense CAP М1, Sensecap MX, Kerlink хелиум рудар lora портал, Хелиум Рудар крипто, lora камера, наменета за HNT Награди Bitcoin Рудар Lo Ra Хелиум рударство, Ниска моќност радио : Sigfox, LPWA, Lo Ra, mesh networks, Io T Апликација. 【По-Продажбата на】- Ние ќе се фокусираме на квалитетот на производот и вредноста на шопинг искуство на секој клиент многу.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, вашето задоволство е наш приоритет.

R

Им се допаѓа и на купувачите