.

.

24 Листови Holographic Писмо Помине Уметност Налепници Стар англиски Азбука Помине Decals Лепило Писмо 3D Помине Уметност Налепници за Жени, Девојки DIY Помине Декорација на Н

24 Листови Holographic Писмо Помине Уметност Налепници Стар англиски Азбука Помине Decals Лепило Писмо 3D Помине

DEN 215.76
Износ

Соодветна содржина : овој пакет вклучува 24 листови holographic писмо помине уметност налепници во 2 различни стилови, богата со бои, што е доволно да ги задоволи вашите занаети потреби, исто така можете да го споделите со семејството.Разноврсна usages : можете да ги користите овие деликатни писмо 3 D помине уметност налепници на diy око-фаќање помине уметност работи за вашето семејство, пријатели и себе си, а потоа присуствува на роденден, денот на Благодарноста, Божиќ, ноќта на Вештерките, Денот на Вљубените, и така натаму, овие прекрасни декорации на ноктите ќе направат да се издвоите од толпата.Око-фаќање и шармантна : нашата азбука помине decals се дизајнирани со традиционалните стар англиски букви и класичната броеви, украсена со класични бои, кои може да се убаво красат вашите нокти и да додадете чувство на мистерија, прави да изгледа примамливо и шармантна.Едноставни за ракување : се применува вашиот омилен лак за вашите нокти, а потоа изберете еден од ноктите писмо налепници и внимателно да се отстранат, се држи до вашите нокти и да заврши со јасна решението за траен ефект, вие само треба неколку минути да се заврши шармантна помине уметност работа.Безопасни и стабилна : овие стари англиски азбука помине decals се изработени од квалитетна пластика, со мека и еластична перформанси, удобно да го допре и практично да ги применуваат, лесно да се отстрани и нема да му наштети на вашите нокти. 24 Листови holographic писмо помине уметност налепници стар англиски азбука помине decals лепило писмо 3 D помине уметност налепници за жени, девојки diy помине декорација на нокти Карактеристики Добар избор за подароци : Овие деликатни и прилично стара англиска латиница помине decals може да лесно да се добие дами " очекување и корист, може да послужи како слатки подароци за вашата мајка, сестра, девојка, пријатели и така натаму, правилна и за домашна употреба и ноктите салон, но, исто така, може да се примени и како декорација за мобилен телефон, фото, бележник и така натаму.Совети за апликации : 1. Прво ставете слој од лак и користење на боја која ќе контраст со налепници сакате да ја користите. 2. Користете помош на пинцета да лупам исклучување на моделот внимателно од хартијата и да се постават на вистинската позиција на вашите нокти, а потоа притиснете и мазна надолу. 3. Во последниот, ќе се применуваат јасна грб која може да им даде повеќе сјај на вашите нокти, како и заштита на налепници.Спецификација : Големина : прибл. 7 x 9 cm/ 2.76 x 3.54 инчи Боја : како што е прикажано на слики Тип : помине уметност декорација Пакетот вклучува : 24 x Стар англиски азбука помине decals Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

R

Им се допаѓа и на купувачите