.

.

Деца Еднорог Ноќ Светлина, Huggable Расадник Светлина, Силикони LED Светилки, Далечински Управувани, USB Полнење на Батеријата, 9 Достапни Бои, Тајмер Автоматскиот Shutoff

Деца Еднорог Ноќ Светлина, Huggable Расадник Светлина, Силикони LED Светилки, Далечински Управувани, USB Полнење

DEN 359.76
Износ

Помогне на вашите деца со целосна утешителен секс со нашата симпатична бебе ноќ светла!Секој пријателски ноќни силикони животинско светилка има опција за сјае со девет различни бои, вклучувајќи ги и црвено светло за најдобри оптимални спиење.Нивото на осветленост може да се прилагоди со вклучени далечински.Промена на бои опција го прави овој одличен начин да ги учат децата боја имиња.Некои наставници дури и да ги користите во класа како забавен начин да сигнал деца кога е време да се биде тивок беше потоа да поставуваат прашања.Сите NIGHTIE LIGHTIE спиење светилки доаѓаат со батеријата содржани во ноќта светлина, која ќе трае околу 12 часа на употреба.Децата може да игра со него во текот на целиот ден, и потоа да заспие неговата нежна и смирување на светлина пред да истече времето.Ова исто така го прави одлична опција за патување.Светлината ќе трае во текот на целиот ден на автомобил или на патување со авион, пред да биде обвинет во вечерните часови е дестинација преку USB.Овие слатки squishy светилки се направени од висок квалитет со силиконска дека нема да се загрее додека се во употреба.Тие се дизајнирани да бидат трајни и задржете до грубото ракување.Кул ноќ светлина brightens до собата од кревет ноќната, или се cuddled од страна на млади таленти во себе.Вклучени NIGHTIE LIGHTIE далечински управувач овозможува на вас или на вашето дете да избере бои од далечина, или можете да притиснете или допрете на squishy светло, кружете низ нив.Тајмерот има три опции за авто-shutoff : 15 минути, 30 минути, и 60 минути.Тоа е лесно да се исклучи градинка светлина со копчето.На NIGHTIE LIGHTIE детето старечки светилка доаѓа со упатството, далечински управувач, и USB кабелот.Вашиот ноќ светлина, може да се вклучува и исклучува и cycled преку бои, без далечински.Можете да ја полните батеријата со било кој стандарден USB кабелот.Овде, во Nightie Lightie ние дизајниравме нашите производи да се прикажат на сонцето & светла бела светлина, бавен проток & трепкање на боја на владата, и избор на боја карактеристики со користење на нашиот единствен NIGHTIE LIGHTIE далечинското.Ние одвојте екстремни грижа за тоа како ние се произведуваат нашите производи, со безбедност на децата врвен приоритет, и ние стоиме зад нашите производи, како треба да вас, бидејќи ние само се обезбеди најдобрите.Во Nightie Lightie, ние имаат страст за помагање на децата да ги надминат нивните спиење предизвици во текот на ноќта времето.Ние сме посветени да им помогне на родителите, преку спиење транзиции.Сакаме да знаеме дека нашите животински ноќ светлата се помага да се удобност деца.

R

Им се допаѓа и на купувачите