.

.

uxcell Флуор Гума O-Прстени 16mm OD 11mm ID 2,5 mm Ширина, Метрички FKM Запечатување Заптивка, Пакување од 10

uxcell Флуор Гума O-Прстени 16mm OD 11mm ID 2,5 mm Ширина, Метрички FKM Запечатување Заптивка, Пакување од

DEN 119.76
Износ

[Size] - Надворешниот Дијаметар : 16mm; Внатрешен Дијаметар : 11mm; пресек со Дијаметар : 2,5 mm. [Цврстина] - 70 A Durometer (Брегот Цврстина) за отпорност на пенетрација. [FKM] - Стандард Флуор Гума со широк температура се движат од -30℉ (-22°C) 280℉ (536°C). [Примена] - Широко се користат за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, механички и многу повеќе. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место.Цврстина : 70 A.Температура : -22℉ (-30°C) да 536℉ (280 °C).Тие се кружни во форма, круг во крос-дел.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Со ниска гас пропустливост, најчесто се користи како дихтунзи во гориво систем запечатување апликации.Забележано за своите многу висока отпорност на топлина и широк спектар на хемикалии.Одлична отпорност на стареење и озонската, многу ниска гас пропустливост и фактот дека материјалите се само гаснење.Одлична отпорност на минерални масла и greases, aliphatic, ароматични и chlorinated јаглеводороди, горива, не-запаливи хидраулични течности (HFD) и многу органски растворувачи и употреба на хемикалии.Генерално, не се отпорни на топла вода, пареа, поларните растворувачи, гликол-базирани кочница течности и со ниска молекуларна тежина органски киселини.

R

Им се допаѓа и на купувачите